بین الملل-ایتنانیوز-  مجمع عمومی موسس اتاق ایران و ترکمنستان برگزار شد و با انتخاب اعضای هیات مدیره اتاق مشترک ایران و ترکمنستان رسمیت یافت.

otaght i 22m 300x169 - تاسیس و آغاز به کار اتاق مشترک ایران و ترکمنستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  مجمع عمومی مؤسس اتاق مشترک ایران و ترکمنستان روز چهارشنبه ۱۹ مهرماه، با حضور ۱۳۱ نفر از اعضای مؤسس تشکیل شد و بر این اساس اتاق مشترک ایران و ترکمنستان آغاز به کار کرد.

مجمع این اتاق با حضور دبیر کنسول سفارت ترکمنستان در تهران، پدرام سلطانی نایب رئیس اتاق ایران، مدیر کل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت و معاون اداره دوم مشترک المنافع و قفقاز برگزار شد.

در این نشست همچنین پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق ایران، ضمن اظهار خرسندی از تشکیل اتاق مشترک ایران و ترکمنستان، تأکید کرد: هیئت مدیره اتاق ترکمنستان باید عزم جدی در پیشبرد اهداف داشته باشد و با رویکردی منسجم در بهبود مناسبات تجاری دو کشور تلاش کند.

محمدرضا کرباسی، معاون بین‌الملل اتاق ایران نیز ضمن تأکید بر نقش فعال اتاق های مشترک در توسعه مناسبات فی مابین، از اعضاء و هیئت مدیر منتخب اتاق ایران و ترکمنستان درخواست کرد تا با پیگیری جدی در جهت رفع موانع و مشکلات تجاری و توسعه مناسبات تجاری دو کشور تلاش کنند.

در جریان نشست مقدماتی مجمع عمومی مؤسس، بهروز الفت مدیر کل دفتر اروپا و آمریکای، تشکیل اتاق ایرا ن و ترکمنستان را مقدمه ای برای بهبود روابط تجاری دو کشور ارزیابی کرد. همچنین الیاس، دبیر کنسول سفارت ترکمنستان در تهران تشکیل اتاق مشترک را به ایرانیان و فعالان اقتصادی تبریک گفت و آمادگی کامل سفارت را برای هر گونه همکاری با اتاق مشترک اعلام کرد.

در جریان برگزاری مجمع عمومی که به ریاست احمد اصغری همراه بود، هیئت مدیره این اتاق با رای اعضا انتخاب شدند.

بر این اساس مجید محمد نژاد، محمد صمدی، مجید جلیلی بشاشی، بهمن ایری، احمد زمانیان یزدی، محمدرضا توکلی‌زاده، رحمان قره‌باش، عبدالحلیم ماهری، سید اکبر رسولی، به عنوان اعضا اصلی هیئت مدیره و ارازجان شمالی و حکیم آل جلیل به عنوان اعضا علی‌البدل هیئت مدیره برای مدت دوسال انتخاب شدند.

 

گردآوری:گروه خبر ایتنانیوز

https://telegram.me/ITNANews

منبع: پایگاه خبری اتاق ایران

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۳۳

۲۲ مهر ۱۳۹۶

کد خبر :

5020

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک