رئیس اداره فنی و حرفه ای و کار و دانش آموزش وپرورش گلستان:

تخصصی علوم دریایی 300x185 - تاسیس هنرستان تخصصی علوم دریایی استان با مرکزیت شهرستان ترکمنترکمن نیوز: رئیس اداره فنی و حرفه ای و کار و دانش آموزش وپرورش گلستان از تاسیس هنرستان علوم دریایی استان گلستان به مرکزیت شهرستان بندرترکمن و با همکاری نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ( نداجا) خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ رئیس اداره فنی و حرفه ای و کارودانش اداره کل آموزش وپرورش استان گلستان گفت: با همکاری نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ( نداجا) و پی گیری های مسئولان استانی و شهرستان بزودی هنرستان علوم دریایی استان با مرکزیت شهرستان بندرترکمن راه اندازی می شود.

حسین زارع اظهار داشت: تاسیس هنرستان علوم دریایی بندرترکمن را به عنوان یک ظرفیت اثربخش در استان یاد کرد و ادامه داد :‌ رایزنی و هماهنگی های فراوانی نیز با مسئولان کشوری و استانی با هدف همراهی و هم افزایی برای تاسیس این هنرستان علوم دریایی انجام گرفته و امیدواریم در سال جاری شاهد این اتفاق در منطقه باشیم.
وی با بیان اینکه رویکرد آموزش و پرورش در آموزش و تربیت دانش آموزان، توجه به تقاضای بازار کار، ایجاد اشتغال پایدار و رفع مشکل بیکاری است، تصریح کرد: با تاسیس این هنرستان، هنرجویان فارغ التحصیل این رشته ها سهم بسزایی درایجاد اشتغال و توسعه در سطح استانی و کشوری خواهند داشت.

رییس اداره فنی و حرفه ای و کارودانش اداره کل آموزش وپرورش استان خاطر نشان کرد: همه صاحب‌نظران و دست‌اندرکاران حوزه دریا معتقدند، باید سن ورود به دریا کاهش یابد و یکی از مهم‌ترین راه‌های اجرایی کردن این مقوله، آموزش رسمی دوره متوسطه است. در دنیا کشورهایی مانند ترکیه، پاکستان، هند، ژاپن، انگلستان، فنلاند، ایتالیا و ایالات متحده آمریکا این آموزش را نهادینه کرده‌اند و جمهوری اسلامی ایران با توجه به سابقه خوب گذشته، راه نه چندان زیادی را در پیش دارد. یکی از شاخص‌های مهمی که در این فرایند تأثیر دارد، انتخاب هنرجویان ورودی است که به لحاظ جسمی و استعدادسنجی به درستی به این رشته هدایت شوند. در این زمینه نظام جامع هدایت تحصیلی جایگاه ویژه‌ای دارد و نیازمند بررسی بیشتر خاص این رشته‌هاست. وی افزود: همچنین، با توجه به بین‌المللی بودن این رشته و فرصت کار در آب‌های بین‌المللی و ارتباط با کارکنان خارجی در داخل،‌ فراگرفتن زبان خارجی در طول دوره تحصیلی یکی از ملزومات است که هنرجویان و خانواده‌های آنان باید به درستی نسبت به آن اشراف و توجه داشته باشند.

هنرستان علوم دریایی بندر ترکمن در سال تحصیلی۱۴۰۰-۱۳۹۹ در دو شاخه فنی و حرفه ای و کار و دانش از دانش آموزان سراسر استان در رشته های مکانیک موتورهای دریایی، ناوبری، ملوانی، لجستیک و عرشه جذب هنرجو خواهد داشت که هنرجویان دانش آموخته گواهینامه های بین المللی نیز دریافت خواهند کرد، به گونه ای که این مدرک در بیشتر کشورها اعتبار خواهد داشت.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۰۹

۲۰ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

76967

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک