آکادمی والیبال در گنبدکاووس، پایتخت والیبال ایران 300x190 - تاسیس آکادمی والیبال در گنبدکاووس، "پایتخت والیبال ایران"والیبال – ترکمن نیوز – معاون استاندار گلستان از راه‌اندازی مدرسه عالی آموزش والیبال در گنبد کاووس بزرگترین شهر ترکمن‌نشین ایران خبر داد. والیبال در میان ترکمن‌ها وزرشی مردمی است و گنبد کاووس به پایتخت والیبال ایران مشهور شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، عبدالقدیر کریمی، فرماندار گنبدکاووس و معاون استاندار استان گلستان اعلام کرد که در گنبدکاووس پژوهشکده مرتبط با حوزه والیبال و یا مدرسه عالی آموزش والیبال راه‌اندازی می‌شود..
معاون استاندار گلستان این خبر را در مراسم تودیع و معارفه رئیس هیئت والیبال شهرستان اعلام کرده است.ترکمن نیوز از قول معاون استاندار گلستان نوشت: «ورزش والیبال با زندگی مردم گنبدکاووس عجین است و به دلیل علاقه وافر ما یکی از امتیازات و برندها حوزه شهرستان محسوب می‌شود.»
ابراهیم غفاری رئیس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس هم در مراسم معرفی رئیس هیات والیبال گنبد گفت که مجموعه آکادمیک والیبال شهرستان در حال راه‌اندازی است و تاکنون حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس درباره جزئیات این طرح گفت: «این مجموعه دارای دو سالن، یک عرصه بدنسازی، یک خوابگاه با ظرفیت ۶۰ نفر، سونا و جکوزی خشک و بخار، دفتر خانه والیبال، اتاق بزرگ جلسات است و اعتبارات آن از محل اعتبارات استانی بوده و امسال ۸۵۰ میلیون تومان تخصیص یافته که جوابگو نیست و امید داریم اعتبارات بیشتری تخصیص یابد.»
غفاری یادآور شد که با راه‌اندازی این مجموعه صدها ورزشکار برای تیم ملی آموزش و پرورش داده خواهند شد و ۲۰ مربی نیز مشغول فعالیت می‌شوند.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس در پایان صحبت‌های خود درخواست کرد که باید حمایت بیشتری از ورزش والیبال گنبدکاووس به عنوان پایتخت والیبال کشور شود.
ترکمن‌ها و والیبال ایران
یک کارشناس امور والیبال از گنبدکاووس، والیبال در بین ترکمن‌های ایران ورزشی مردمی به حساب می‌آید و به بخشی از زندگی مردم تبدیل شده است. در مراسم جشن‌های عروسی و حتی در مراسم‌های رسمی مسابقات والیبال یکی از بخش‌های مهم این مراسم‌ها به شمار می‌آید.
او درباره تاسیس آکادمی والیبال هم می‌گوید: «ایده تاسیس آکادمی والیبال ترکمن صحرا سالهاست که از طرف  والیبالیست‌های ترکمن عضو سابق تیم ملی والیبال ایران و مربیان پیشکسوت ترکمن مطرح بوده است. این طرح در سطح استانی و کشوری تابحال حمایت و پشتیبانی نشده بود و به همین خاطر تاسیس چنین آکادمی خبر خوبی است برای والیبال ایران و ترکمن صحرا.»
ترکمن صحرا، مهد والیبال

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: dw.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۰۹

۲۱ خرداد ۱۳۹۶

کد خبر :

31155

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک