کرونا 300x185 - تاجیکستان و ترکمنستان عاری از ویروس کروناترکمن نیوز: سازمان جهانی بهداشت در آخرین گزارش خود در مورد ویروس کرونا در سرتاسر جهان تاجیکستان و ترکمنستان را از جمله کشورهای که در آن هیچ گونه ابتلا به این ویروس ثبت نشده است، نام برد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از فارس در دوشنبه، سازمان جهانی بهداشت اخیرا با انتشار آمار شیوع ویروس کرونا در جهان فهرست کشورهای که در حال حاضر در قلمرو آنها هیچ مورد ابتلا به ویروس کرونا ثبت نشده، نام برده است.

بنابر این گزارش، تاجیکستان و ترکمنستان تنها کشورهای در آسیای مرکزی و جامعه همسود می‌باشند که در قلمرو آنها تا به امروز هیچ مورد ابتلا به ویروس کرونا ثبت نشده است.

در سایر کشورهای جامعه همسود از جمله روسیه ۶۵۸، ارمنستان ۲۶۵، مولداوی ۱۴۹، اوکراین ۱۴۵، آذربایجان ۹۳، قزاقستان ۸۸، بلاروس ۸۶، ازبکستان ۶۰ و قرقیزستان ۴۴ مورد ابتلا به ویروس کرونا تاکنون شناسایی شده است.

تاکنون در بلاروس ۲۹، روسیه ۲۹، ارمنستان ۱۶، آذربایجان ۱۰، مولداوی ۲، قزاقستان ۲ و اوکراین یک نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شدند.

فعلا در روسیه در پی ابتلا به ویروس کرونا ۲، آذربایجان یک، مولداوی یک و اوکراین ۵ نفر فوت کرده‌اند.

در افغانستان تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به ۸۴ نفر رسیده است که دو نفر از آنها بهبود و دو تن دیگر فوت کردند.

علاوه بر تاجیکستان و ترکمنستان در بین کشورهای آسیایی همچنین در کشورهای کره شمالی و یمن همچنین هیچ مورد گرفتاری به این ویروس جدید ثبت نشده است.

در بین کشورهای آفریقایی ابتلا به ویروس کرونا همچنین در قلمرو کشورهای کومور، مالاوی، سیرالائون، سائوتوما و پرینسیپ ثبت نشده است.

علاوه بر این در گروه کشورهای اقیانوسیه که هیچ موردی از عفونت کروناویروس در قلمرو آنها تایید نشده است کشورهای واناتو، کیریباتی، میکرونزی، نائورو، ساموآ و تووالو هستند.

سازمان جهانی بهداشت در مجموع تاکید کرده که موارد ابتلا به ویروس کرونا در بیش از ۱۹۵ کشور جهان ثبت شده است.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۰۴

۰۷ فروردین ۱۳۹۹

کد خبر :

72067

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک