تاجگذاری فیل ایرانی در شطرنج دنیااخبار ورزشی– ترکمن نیوز- پرهام مقصودلو شطرنج باز گلستانی که به فیل ایرانی مشهور است برای اولین بار در تاریخ این رشته در کشور، قهرمان جوانان جهان شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، رقابت های قهرمانی شطرنج جوانان جهان به میزبانی ترکیه در حال برگزاری است و استاد بزرگ گلستانی شطرنج ایران با عملکردی خیره کننده یک دور مانده به پایان رقابت ها ، قهرمانی خود در این رویداد بزرگ را قطعی کرد.
مقصودلو که نفر اول ریتینگ (سیستمی برای محاسبه سطح مهارتی بازیکنان رشته‌های ورزشی)شطرنج ایران است، با ۹/۵ امتیاز از ۱۰ امتیاز یک دور مانده به پایان رقابت ها مقتدرانه قهرمان شد.
با کسب این برتری بسیاری از چهره های مطرح شطرنج جهان از جمله سوزان پولگار قهرمان سابق شطرنج بانوان جهان و نخستین بانوی استاد بزرگ شطرنج جهان در اظهار نظرات مختلف عملکرد خیره کننده مقصودلو را تحسین کرده اند.
پس از کسب این عنوان تاریخی، استاندار گلستان با صدور پیامی قهرمانی پرهام مقصودلو شطرنج باز برجسته استان در مسابقات قهرمانی جهان را تبریک گفت.
سیدمناف هاشمی در این پیام آورد: بی شک گلستان با توجه به ظرفیت ورزشکاران و حمایت مسوولان می تواند بیش از پیش در سطح ملی و بین المللی بدرخشد.
وی بیان کرد: امیدوارم ورزشکاران گلستان بتوانند با تاسی از قهرمانان بین المللی استان موجبات افتخارات جهانی را فراهم کنند.
مدیر کل ورزش و جوانان گلستان هم در پیامی گفت: ورزشکاران و قهرمانان استان ثابت کرده‌اند که می‌توانند با پشتکار و همت شبانه‌روزی به جایگاه‌های والا و قله‌های افتخار جهان رسیده و پرچم پرافتخار ایران اسلامی را در میادین بین‌المللی به اهتزاز درآورند.
بهمن طیبی، افتخارآفرینی پرهام مقصودلو درمسابقات شطرنج قهرمانی جهان را به جامعه ورزش و جوانان پرتلاش استان تبریک گفته است.
مقصودلو شناخته شده ترین شطرنج باز گلستانی است که در ۱۵ سالگی موفق به کسب عنوان استاد بزرگ شطرنج شد و به عنوان جوانترین استاد بزرگ ایران شناخته می‌شود.
او که ۱۸ ساله است، ۲ مدال طلا در المپیاد جهانی شطرنج زیر ۱۶ سال به دست آورد و توانسته با کسب مقام نخست مسابقات بین‌المللی در مومبای هند جایزه این رقابت ها را از ویشی آناند قهرمان پیشین شطرنج جهان دریافت کند.

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۲۵

۲۴ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

35564

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک