سازمان ملل:

Sazman 18M 300x209 - تأکید روسیه، ایران و ترکیه بر تلاش برای حفظ جان میلیون‌ها غیرنظامی سوریخاورمیانه- ترکمن نیوز- نماینده ویژه امور بشردوستانه سازمان ملل می‌گوید که کشورهای روسیه، ایران و ترکیه تصریح کرده‌اند که تمامی تلاش خود را برای نجات جان میلیون‌ها غیرنظامی سوری در استان ادلب به کار می‌بندند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، یان ایگلند، مشاور امور بشردوستانه سازمان ملل می‌گوید که کشورهای روسیه، ایران و ترکیه به گروه کاری امور بشردوستانه سوریه گفته‌اند که برای اجتناب از نبردی که زندگی میلیون‌ها غیرنظامی ساکن در استان ادلب – تحت تصرف شورشیان و تروریست‌ها – را تهدید می‌کند، تمامی تلاش خود را به کار می‌برند.

به نوشته رویترز، مشاور امور بشردوستانه سازمان ملل برآورد می‌کند که حدود ۴ میلیون نفر یا کمی بیشتر در مناطق احتمالی نبرد در شمال غربی سوریه زندگی می‌کنند و اینکه امیدوار است دیپلمات‌ها و فرستاده‌های نظامی بتوانند برای اجتناب از یک «حمام خون» به توافقی برسند. اما وی گفت که سازمان ملل در حال آماده‌کردن خود [در صورت وقوع] یک نبرد است و از ترکیه خواهد خواست تا مرزهای خود را باز کرده و در صورت ضرورت به غیرنظامیان اجازه دهد که از منطقه نبرد خارج شوند.

 

منبع: tasnimnews.com

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۲۷

۱۸ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

31796

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک