تأکید بر همکاری و تعاملات فرهنگی ترکمنستان با دیگر کشورهاترکمن نیوز:  در همایش معرفی دستاوردهای دولت ترکمنستان در عرصه‌های مختلف بر لزوم همکاری و تعاملات فرهنگی ترکمنستان با دیگر کشورها تأکید و تصاویری از برگزاری هفته فرهنگی این کشور در تهران به نمایش درآمد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛به نقل روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، همایش معرفی دستاوردهای دولت ترکمنستان در عرصه‌های مختلف با حضور رضا خانیان، رایزن فرهنگی ایران در عشق‌آباد، مسئولین دولتی و برخی از اعضای سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های بین‌المللی مستقر در عشق‌آباد در محل سالن همایش‌های نمایشگاه بین‌المللی عشق‌آباد برگزار شد.

مسئولین شرکت گاز ترکمنستان، وزارت ساخت و ساز، ارتباطات، بهداشت، کشاورزی، صنعت، آموزش، فرهنگ و نیز شهرداری عشق آباد، آخرین دستاوردهای حوزه خود را در ماههای آغازین سال ۲۰۲۰ در قالب نمودار، تصویر و متن برای حاضرین تشریح و تبیین کردند.

در گزارش‌های ارائه شده تلاش شد که روندی مقبول و همسان با پیشرفت‌های نوین در عرصه تکنولوژی از عملکرد بخش‌های مختلف که به دستاوردهایی مورد انتظار منجر شده است، ارائه شود.

در گزارش ارائه شده از سوی وزارت فرهنگ ترکمنستان بر تعامل فرهنگی فعال ترکمنستان با دیگر کشورها تأکید شد و ضمن تصاویر ارائه شده، تصاویری از حضور هنرمندان ترکمنستان در هفته فرهنگی این کشور در تهران که خرداد ۹۸ به میزبانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، به نمایش در آمد.

پایان‌بخش همایش، تشویق و تقدیر حاضرین از بخش دولتی این کشور با همراهی مهمانان، از قربانقلی بردی محمداف، رییس جمهور ترکمنستان برای توجه و تمرکز بر روی پیشرفت ترکمنستان و ارتباط سازنده با جامعه بین‌المللی با حفظ سیاست بی طرفی بود.

همچنین در حاشیه برگزاری این همایش، خبرنگار شبکه تلویزیونی ترکمنستان (شبکه اصلی تلویزیونی این کشور) با رضا خانیان، رایزن فرهنگی کشورمان در عشق‌آباد مصاحبه کرد.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۲۰

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75634

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک