امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس:

آخوند جاور 1 1 300x196 - بی احترامی و توهین به مقدسات اهل سنت دل ۲۰ میلیون ایرانی اهل سنت را جریحه دار کرداخبار گنبدکاووس– ترکمن نیوز- امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس با اشاره به دو حادثه تلخ و تکان دهنده تهاجم تروریستی در شهر اهواز و بی احترامی و توهین نسبت به مقدسات اهل سنت گفت:‌ همانگونه که عوامل برهم زننده امنیت و آرامش جامعه را محکوم می کنیم عاملین بر هم زننده امنیت دینی را که هدفی جز تفرقه بین مذاهب اسلامی ندارند را هم شدیدا محکوم می کنیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، حاج آخوند عبدالکریم جاور  در سخنان پیش از خطبه نماز عبادی جمعه این هفته با بیان اینکه تروریسم در هر شکلی، به لحاظ عقلی و شرعی، عملی ضد بشری است اظهار کرد: در حادثه شهر اهواز تعدادی از هموطنان عزیزمان از کودکان،‌ زنان و نیروهای نظامی جوان را در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس و با هدف برهم زدن امنیت و وحدت مردم با عملیات تروریستی کور به شهادت رساندند و این حادثه دل همه ما ایرانیان را به درد آورد.

وی افزود: من به نوبه خودم و به نیابت از اهل سنت شهرستان گنبدکاووس این واقعه اسفناک را به خانواده های داغدیده صمیمانه تسلیت گفته و برای بازماندگان شهداء از خداوند متعال صبر جمیل خواستارم.

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس در خصوص توهین به مقدسات اهل سنت نیز اظهار داشت: این سخنان نابخردانه برخلاف منویات رهبر معظم انقلاب و اظهارات مسئولین و دولتمردان نظام جمهوری اسلامی در تاکید بر احترام متقابل نسبت به اعتقادات سایر مذاهب و ادیان توسط یک شخص ناآگاه و مغرض بیان شده است.

حاج آخوند عبدالکریم جاور با بیان اینکه مقدسات ما خط قرمز ماست تصریح کرد: اظهارات اهانت آمیز این شخص در بی احترامی به خلفای راشدین؛ ابوبکر صدیق (رض)، عمر فاروق (رض)، عثمان ذالنورین (رض ) و امهات مومنین (س) دل ۲۰ میلیون ایرانی اهل سنت را جریحه دار کرده و ما بر عاملین اینگونه اهانت ها لعنت می فرستیم.

وی با بیان اینکه خداوند ما را به اطاعت از قرآن،‌ پیروی از پیامبر و احترام و دوستی اصحاب گرامی ایشان دعوت کرده است؛ افزود: این انسان های بزرگوار پس از ایمان آوردن به دین اسلام موجب تحول عظیم در تاریخ اسلام شده اند و الگوی ما مسلمین هستند.

 وی تصریح کرد: حضرت عمر (رض) در حکومت ده ساله خدمات عظیمی برای اسلام انجام دادند، حضرت عثمان ذالنورین (رض) نیزتمام اموال خود را در راه اسلام خرج کردند.‌ اهانت به این عزیزان توهین به حضرت علی مرتضی (ع) است و بالعکس توهین به حضرت علی (ع) توهین به سایر خلفای راشدین.

وی اظهار داشت: ما جامعه اهل سنت منطقه همانگونه که خواستار مجازات عاملان برهم زننده امنیت جامعه در حادثه تروریستی اهواز شدیم، خواستار مجازات برهم زنندگان وحدت و امنیت دینی نیز می باشیم.

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس در ادامه سخنان خود با اشاره به تحریم های همه جانبه اقتصادی خارجی و گرانی کالا و خدمات در جامعه گفت: گرانی و افزایش بی رویه کالاهای اساسی و روزمره مردم در ماه های اخیر قدرت خرید مردم را بشدت کاهش داده و بر گرفتاری آنان افزوده است و این بی ثباتی و عدم کنترل بازار نگرانی مردم بخصوص قشر مستضعف جامعه را دو چندان کرده است.

حاج آخوند عبدالکریم جاور خطاب به برخی از شهروندان که به خرید بیش از نیاز عادی مبادرت می کنند اظهار داشت: اگر به آیات الهی اعتقادی خالص و راسخ داشته باشید که روزی دهنده تنها اوست. چه لزومی دارد که حرس خرید و انبار ارزاق عمومی برای یک یا دو ساله داشته باشیم و موجب اضطراب بیشتر در جامعه و تشدید تورم اقتصادی شویم.

وی با تاکید بر اینکه مثل گذشته خریدها را برای نیاز های روزانه یا هفتگی در نظر بگیرید تصریح کرد: همه ما از وضعیت اقتصادی، تورم و بیکاری ناراضی و گله مندیم و نگران آینده فرزندانمان هستیم و چاره کار تدبیر، استقامت، شکیبایی و توکل به خداوند است تا بتوانیم از این بحران با سربلندی خارج شویم

حاج آخوند جاور افزود: وقتی می بینیم اجناس گران می شود بهترین راه نخریدن اجناس گران شده است یا حداقل به میزان ضروری بخیرم و اجناس غیرضروری را تحریم کنیم.

وی گفت: خداوند به همه ما مسلمین توقیف بدهد تا بتوانیم در این برهه از زمان با عمل به فرامین الهی و شرع اسلام، با بردباری و استقامت در برابر تهدیدات خارجی این بحران اقتصادی را نیز با سربلندی از پیش رو برداریم و دین خود حفظ نماییم.

 

خبرنگار: مصطفی صبوحی

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۱۶

۰۶ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

36397

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک