رییس صندوق کارآفرینی امید گنبدکاووس:

Ghorchaei 3O 300x232 - بیش از 82 میلیارد ریال وام اشتغال در گنبدکاووس پرداخت شدگنبدکاووس-ترکمن نیوز- رییس صندوق کارآفرینی امید گنبدکاووس گفت: در سال گذشته ۸۲ میلیارد و ۳۱۰ میلیون ریال وام اشتغال به متقاضیان در این شهرستان پرداخت شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، جان علی قورچایی اظهار کرد: پرداخت این میزان وام در قالب ۷۸ طرح خوداشتغالی، پشتیبانی از مشاغل خانگی و زیرمجموعه های آن، کارفرمایی و تسهیلات توسعه روستایی بود که با بهره مندی از آن، برای ۲۲۴ نفر شغل ایجاد شد.
وی، حداقل وام پرداختی به متقاضیان را ۵۰ میلیون ریال و حداکثر آن را ۴۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: تسهیلات پرداخت شده ۲۹۳ درصد بیشتر از ۲۷ میلیارد ریال سهمیه پیش بینی شده اولیه این صندوق در سال ۹۶ بود.
قورچایی اضافه کرد: در سال جاری نیز ۲۷ میلیارد ریال منابع مالی در اختیار این صندوق قرار گرفته که تاکنون برای ۲۱میلیارد ریال آن پرونده تشکیل شده است.
وی تصریح کرد: کارمزد تسهیلات اشتغالزایی این صندوق چهار درصد و بازپرداخت آن ۳۶ تا ۶۰ ماهه با دوره تنفس ۲ تا ۶ ماه است.
به گفته وی؛ صندوق تفاهم نامه هایی با برخی ادارات و نهادها از جمله میراث فرهنگی، جهاد کشاورزی، شیلات، سازمان زندان ها و حمل و نقل و پایانه ها برای معرفی متقاضیان خوداشتغالی امضاء کرده است.
قورچایی، پرداخت تسهیلات در قالب طرح های تفاهم نامه ای، روستای بدون بیکار و هر روستا یک محصول و نیز پرداخت وام ازدواج را از محورهای فعالیت صندوق کار آفرینی امید اعلام کرد.
وی اضافه کرد: درسال گذشته ۴۲ فقره تسهیلات ازدواج به زوج های جوان در مجموع به مبلغ چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال پرداخت شد.
شهرستان ۳۶۰ هزار نفری گنبدکاووس درشرق استان گلستان واقع است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

https://t.me/ITNAnews

لینک عضویت کانال تلگرام

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۵۷

۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

کد خبر :

16810

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک