رئیس سازمان جهادکشاورزی گلستان:

بیش از 7 هزار راس اسب در گلستان وجود دارد/ 3 هزار و 200 راس اسب دارای شناسنامه ژنتیکی هستنداخبار استانی- تورکمن نیوز رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان از وجود بیش از ۷ هزار راس اسب در سطح استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، مختار مهاجر در جمع مدیران ادارات شهرستان‌های استان گلستان اظهار کرد: در سطح استان گلستان بیش از ۷ هزار راس اسب وجود دارد که بیش از ۵ هزار راس آن اسب ترکمن است و تعداد ۳ هزار و ۲۰۰ راس اسب در گلستان دارای شناسنامه ژنتیکی هستند.

وی در خصوص تولیدات گلستان در زمینه شیلات تصریح کرد: تولیدات استان گلستان در زمینه شیلات و آبزیان در اوائل انقلاب ۵ هزار تن بود که اکنون به ۲۰ هزار تن ارتقا یافت.

*۲۸۷ هزار هکتار کشاورزی حفاظتی در سطح استان گلستان انجام می‌شود/ گلستان برای نخستین‌بار در سطح کشور موفق به اصلاح نجات ملکه زنبور عسل بومی در گلستان شد

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان ابراز کرد: در سال ۱۳۵۷ ضریب مکانیزاسیون در استان گلستان ۰٫۲ اسب بخار در هر هکتار بود در صورتی که در سال ۱۳۹۶ این رقم به ۱٫۷ اسب بخار در هکتار رسید در واقع قریب به ۸ برابر رشد در این زمینه را شاهد بودیم.

مهاجر با بیان اینکه در گذشته کشت تمام اراضی گلستان به صورت پاییزه و یا بهاره انجام می‌شد، یادآور شد: امروزه ۴۰ درصد از اراضی گلستان به صورت کشت مجدد انجام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه ۲۸۷ هزار هکتار کشاورزی حفاظتی در سطح استان گلستان انجام می‌شود، تصریح کرد: استان گلستان برای نخستین‌بار در سطح کشور توانست اصلاح نجات ملکه زنبور عسل بومی را در گلستان انجام دهد.

* امروزه در کنار حفظ ژنتیک، چندقلوزایی و افزایش وزن را در نژادهای بومی استان گلستان ایجاد کردیم

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان با اشاره به اینکه حفظ ذخایر ژنتیک در دام سبک استان گلستان انجام می‌شود، اذعان کرد: در راستای اینکه بتوانیم جوابگوی نیاز جامعه باشیم در این زمینه تلاقی‌های مدیریت‌شده را در استان انجام دادیم.

مهاجر در خصوص حفظ ژنتیک ابراز کرد: امروزه در کنار حفظ ژنتیک، چندقلوزایی و افزایش وزن را در نژادهای بومی استان گلستان ایجاد کردیم.

منبع: farsnews.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۱۰

۱۰ بهمن ۱۳۹۷

کد خبر :

44515

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک