Gardeshgari 9F 5 300x200 - بیش از ۹۱ هزار گردشگر داخلی و خارجی از نواحی مرزی گنبدکاووس بازدید کردند+ تصاویرگردشگری-ترکمن‌نیوز- رییس کمیته مرزی گردشگری ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان گنبدکاووس، گفت: ۹۱ هزار و ۲۳۸ گردشگر داخلی و خارجی از جاذبه‌های مختلف گردشگری, تاریخی و مذهبی نواحی مرزی گنبدکاووس بازدید کردند.


به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران، به نقل از تسنیم، محمدرضا سراوانی اظهار داشت: از ۲۹ اسفند ماه سال ۹۶ تا ۸ فروردین ماه سال جاری, ۴۰ هزارو ۷۶۵ خودرو مسافران برای بازدید جاذبه‌های مختلف شمال گنبدکاووس وارد بخش مرزی این شهرستان شدند.
فرمانده هنگ مرزی اترک و مرزبان درجه یک افزود: در همین مدت ۱۶۵ خودرو ترانزیتی ایرانی و خارجی به کشور وارد شده و ۲۱۷ خودرو ترانزیتی ایرانی و خارجی از کشور خارج شدند.
سراوانی در ادامه اضافه کرد: در این مدت زمانی, ۹۱ هزار و ۲۳۸ نفر از جاذبه‌های مختلف گردشگری, تاریخی و مذهبی بخش مرزی داشلی‌برون بازدید کردند که از این تعداد, ۲۰ هزار و ۱۴۶ نفر از بقعه ملاعلی عطا دانشمند, واقع در نقطه صفر مرزی بازدید کردند.
رییس کمیته مرزی گردشگری ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان تصریح کرد: از تعداد ۹۱ هزار و ۲۳۸ نفر بازدیدکننده در بخش مرزی, ۱۲ هزار و ۴ نفر از تالاب‌های بین‌المللی, ۵۹ هزار و ۸۸ نفر نیز از بازارچه مرزی بازدید کردند.
سراوانی تاکید کرد: در این مدت یک‌هزارو ۳۶۵ نفر مسافر ترکمنستانی در قالب تجارت چمدانی وارد کشور و ۱۳ نفر نیز از کشور از مرز ترکمنستان خارج شدند.
وی یادآور شد: در همین مدت, ۲۵۸ نفر در بخش مرزی گنبدکاووس اسکان یافته, ۱۰۵ نفر ویزیت رایگان شده و ۴ هزارو ۱۲۰ نفر از خدمات راهنمای مسافران بهره‌مند شدند.
فرمانده هنگ مرزی اترک و مرزبان درجه یک،گفت: جشنواره اقتصاد و فرهنگ روستای دوزالوم (فدوی), به همراه پیاده‌روی خانوادگی در روز یازدهم فروردین ماه سال جاری در حوزه مرزی گنبدکاووس برگزار می‌شود, که پیاده‌روی خانوادگی به همراه اهدا جوایز ارزنده, ۸ صبح در روستای دوزالوم فدوی و مراسم جشنواره ساعت ۱۰ صبح در ایست بازرسی بخش مرزی داشلی برون برگزار می‌شود.

گزارش تصویری: جواد کارکن

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۰۰

۰۹ فروردین ۱۳۹۷

کد خبر :

14837

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک