تورکمن نیوز:  مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان از ارائه خدمات درمانی، بهداشتی، آموزشی، فرهنگی و حمایتی به بیش از ۲ هزار نفر از مردم روستاهای نیمروز استان سیستان و بلوچستان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  از روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان؛ هروی با اعلام این خبر گفت: کاروان سلامت جمعیت هلال احمر گلستان در قالب طرح ملی نذر آب۲ در مدت دو روز توانست به ۲ هزار و ۳۵۰ نفر خدمت رسانی کند.

وی افزود: تیم درمانی کاروان سلامت هلال احمر گلستان با ظرفیت ۱۷ پزشک از جمه فوق تخصص کودکان و نوزادان، زنان و زایمان و درد و بیهوشی و متخصص در رشته های قلب و عروق، اعصاب و روان، چشم، داخلی، جراحی عمومی، گوش و حلق و بینی، زنان و زایمان، داروساز و دندانپزشک و پزشک عمومی با استفاده از تجهیزات پزشکی سونوگرافی، اسلیت لمپ، اکو، نوار قلب، اتوسکوپ و سایر تجهیزات، در شهرستان نیمروز خدمات درمانی رایگان ارائه داد.

هروی تصریح کرد: ۶۰۰ میلیون ریال دارو با همکاری پزشک داروساز و تکنسین های دارویی به صورت رایگان میان بیماران مراجعه کننده توزیع شده است.

وی تاکید کرد: علاوه بر ارائه خدمات درمانی، با هدف کمک به معیشت و بهداشت مردم محروم، حدود ۴۰۰ بسته بهداشتی، غذایی و بسته لوازم تحریر میان محرومین توزیع و ۸ تانکر ۳ هزار لیتری نیز به مردم محروم این شهر اهدا شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان با اشاره به ظرفیت تیم های سحر در اجرای برنامه های فرهنگی اجتماعی توضیح داد: تیم سحر جمعیت هلال احمر گلستان با توزیع بیش از ۲۰۰ اسباب بازی و اجرای برنامه های آموزشی، روانشناسی و سرگرم کننده همچون کارگاه صنایع دستی ساخت عروسک های محلی سیستان و بلوچستان، آموزش نقاشی روی پارچه، بازیهای گروهی، قصه خوانی و عروسک گردانی و مسایقات ورزشی ساعاتی شاد همراه با ایجاد حس همدلی و مشارکت در کارهای گروهی برای کودکان و نوجوانان رقم زدند.

هروی گفت: از دیگر برنامه های جمعیت هلال احمر گلستان در بخش بهداشتی طرح ملی نذر آب۲ می توان از آموزش کمکهای اولیه، آموزش بهداشت دهان و دندان، بهداشت محیط، بهداشت زنان، بهداشت فردی، بهداشت دامداری ها، آموزش چهره به چهره پیشگیری از تب مالت، هاری و …نام برد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان با اشاره به اجرای طرح نیابت در بین سالمندان بیمار و کم توان گفت: با مشارکت خیّر نیک اندیش گلستان، یک باب منزل مسکونی با تمام وسایل و لوازم منزل تحویل خانواده محروم شد و ۴ زمین دیگر نیز جهت ساخت کلنگ زنی شد.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۰۳

۱۱ شهریور ۱۳۹۸

کد خبر :

60720

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک