رئیس اداره میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس:

Borj Ghabos 13F 300x200 - بیش از ۱۲۳ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی گنبدکاووس بازدید کردندگنبدکاووس-ترکمن‌نیوز- رئیس اداره میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری شهرستان گنبدکاووس گفت: از ۲۹ اسفند سال ۹۶ تا ۱۰ فروردین سال جاری, ۱۲۳ هزار و ۸۱۹ نفر از جاذبه‌های مختلف گردشگری, تاریخی و مذهبی حوزه شهرستان گنبدکاووس بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران،‌ به نقل از تسنیم، امیرعلی گل چشمه در گفت‌و‌گو با خبرنگاران با اشاره به بازدید ۱۲۳ هزار و ۸۱۹ نفر از جاذبه‌های مختلف گردشگری, تاریخی و مذهبی حوزه شهرستان، اظهار داشت: بیشترین بازدید از مناطق مختلف گردشگری و دیدنی گنبدکاووس, بازارچه مرزی بوده که تاکنون ۳۸ هزارو ۴۱۲ نفر از آن بازدید کردند.

وی افزود: در همین مدت زمانی, ۲۲ هزارو ۹۸۶ نفر مسافر از بلندترین بنای آجری جهان, برج قابوس دیدن کرده و ۳۶۹ نفر مسافر نیز موزه فرش گنبدکاووس را بازدید کردند.

رئیس اداره میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: تعداد ۱۵ هزارو ۴۰ نفر مسافر از تالاب بین المللی آلما گل واقع در بخش مرزی اینچه‌برون و ۴ هزارو ۴۲۷ نفر نیز از شهر باستانی جرجان واقع در پشت امامزاده یحیی ابن زید( ع) بازدید کردند.

گل چشمه تاکید کرد: همچنین در همین مدت حدود ۲۰ هزار نفر از مکان زیارتی امامزاده یحیی ابن زید( ع) و ۲۶ هزارو ۳۷۵ نفر نیز از بقعه ملاعلی عطا دانشمند معروف به زیارتگاه دانشمند واقع در نقطه صفر مرزی بازدید کردند.

وی یادآور شد: در همین مدت زمانی ۷ هزارو ۵۳ نفر در ۱۳ آموزشگاه و ۱۳۰ کلاس اسکان یافتند که آمار اسکان ما بالاتر از این آمار است, زیرا به علت استقبال مردم در زمینه اسکان, خانه مسافر و سالن‌های ورزشی نیز برای اسکان مسافران در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی ,صنایع دستی و گردشگری شهرستان گنبدکاووس گفت: تشدید گشت‌های بازرسی و نظارت بر سلامت و امنیت غذایی چه به صورت مشترک چه به صورت تخصصی توسط مرکز بهداشت ادامه دارد که در حین بازرسی و نظارت با تلاش نیروهای دامپزشکی و مرکز بهداشت بیش از تن گوشت فاسد شده و از تاریخ مصرف گذشته مرغ در یکی از فروشگاه‌ها کشف و معدوم شد.

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۰۳

۱۳ فروردین ۱۳۹۷

کد خبر :

15111

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک