بیش از یک هزار گردشگر خارجی به خراسان شمالی سفر کردنداخبار راز و جرگلان– ترکمن نیوز- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: یکهزار و ۲۳۵ گردشگر خارجی از اماکن تاریخی و جاذبه های تفریحی و دیدنی این استان در ۹ ماه امسال دیدن کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از ایرنا، حبیب یزدان پناه تعداد مسافران ورودی به استان در این مدت را نیز ۲۷ میلیون و ۸۴۳ هزار نفر عنوان کرد و اظهار داشت: زمانیکه از اماکن و مجموعه های گردشگری بازدید انجام می شود به اقتصاد در حوزه گردشگری کمک خواهد شد.
وی تعداد مراکز اقامتی، رفاهی و پذیرایی موجود استان را ۱۵۰ مورد عنوان کرد و گفت: این تعداد شامل هفت واحد هتل، یک واحد متل، ۱۱ واحد مهمانپذیر، ۶۳ واحد پذیرایی، ۳۰ واحد اقامتگاه بوم گردی و ۳۸ خانه مسافر است.
وی تعداد دفاتر فعال در حوزه گردشگری را ۲۶ دفتر عنوان کرد و اظهار داشت: ظرفیت تاسیسات اقامتی این استان ۹۳۳ تخت است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی افزود: در این مدت ۱۰۸ میلیارد و ۸۲۸ میلیون ریال تسهیلات به بخش گردشگری این استان پرداخت شده که برای ۱۵۹ نفر نیز اشتغال ایجاد شده است.
یزدان پناه گفت: یکهزار و ۱۴۷ مورد بازدید نظارتی بر تاسیسات گردشگری در این مدت انجام شده است.
وی با بیان اینکه در ۹ ماه سال جاری هفت پروژه در این استان اجرا شده است اظهار داشت: این پروژه ها شامل ۶ پروژه در بخش دولتی که خاکبرداری و سنگبرداری فیروزه، ساخت سرویس بهداشتی درکش، محوطه سازی و ساخت دیوار حائل در کمپ گردشگری فاروج، لوله گذاری در کمپ اسپیدان، ارائه خدمات آزمایشگاه بتن و مکانیک خاک و ساخت سرویس بهداشتی در پارک شیرکوه و تعداد یک پروژه در بخش خصوصی ساخت هتل است.
وی با بیان اینکه بیش از ۱۱۵ جاذبه گردشگری در سطح استان وجود دارد گفت: دو منطقه نمونه ملی، ۲۲ منطقه نمونه گردشگری و هشت روستای هدف گردشگری در این استان پذیرای مسافران و گردشگران است.
وی اظهار داشت: ۶۲۱ اثر خراسان شمالی در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است که شامل ۵۰۹ اثر تاریخی، ۴۲ اثر طبیعی و ۷۰ اثر ناملموس و یک اثر ثبت جهانی است.
وی تعداد اثر تاریخی شناسایی شده در سطح استان در سال جاری را در این مدت ۲۹ اثر عنوان کرد و افزود: از مجموع این تعداد ۲۷ اثر در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است که شامل ۱۸ اثر تاریخی و ۹ اثر ناملموس است.
وی اظهار داشت: ۶ اثر منقول تاریخی و فرهنگی استان نیز در این مدت در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد.
بیش از هزار و ۲۰۰ اثر تاریخی در خراسان شمالی شناسایی شده است.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۳۶

۱۱ دی ۱۳۹۷

کد خبر :

42981

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک