گنبدکاووس,اعتبار اشتغال روستایی و عشایرگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  رئیس اداره تعاون, کار و رفاه اجتماعی شهرستان گنبدکاووس گفت: در بخش اشتغال در شهرستان گنبدکاووس, یک میلیارد و ۶۴۴ میلیون و ۲۵۷ هزار ریال اعتبار در حوزه روستایی, عشایر و تبصره ۱۸ در کارگروه اشتغال شهرستان بررسی و مورد تائید قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،   عبدالحکیم سلاق, شب گذشته در جلسه کمیسیون کارگری در گنبدکاووس اظهار داشت: در سامانه اشتغال, تعهد اشتغال شهرستان گنبدکاووس, ۳ هزار و ۱۱۹ نفر بود که توانستیم ۳ هزار و ۲۸۷ نفر یعنی بیش از ۱۰۵ درصد تعهد اشتغال شهرستان گنبدکاووس را محقق کنیم.

رئیس اداره تعاون, کار و رفاه اجتماعی شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: در بخش اشتغال در شهرستان گنبدکاووس, یک میلیارد و ۶۴۴ میلیون و ۲۵۷ هزار ریال اعتبار در حوزه روستایی, عشایر و تبصره ۱۸ در کارگروه اشتغال شهرستان بررسی و مورد تائید قرار گرفت.

وی افزود: از این ۴۵۸ میلیون و ۹۲۳ هزار ریال با اشتغالزایی ۳۳۰ نفر برای عقد قرارداد به بانک معرفی شدند و در زمینه اشتغال مشاغل خانگی و پشتیبان مشاغل خانگی نیز برای ۲۴۲ نفر مجوز اشتغال با اعتبار ۲۷۴۵۰ میلیون ریال صادر و به بانک معرفی شدند.

رئیس اداره تعاون, کار و رفاه اجتماعی شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: در سامانه رصد اشتغال تعهد شهرستان ۳ هزارو ۱۱۹ نفر بوده که ۳ هزار و ۲۸۷ نفر ثبت سامانه شده که بیش از ۱۰۵ درصد تحقق پیدا کرده است و براساس ارزیابی‌های انجام شده توسط وزارت تعاون, کار و رفاه اجتماعی, در ۶ ماهه نخست سال جاری, اداره تعاون شهرستان رتبه نخست در بین ادارات تعاون استان را کسب کرد.

سلاق تاکید کرد: تعداد واحدهای ثبت نامی پذیرنده برای طرح کارورزی ۹۰ واحد است که تعداد کارورزان جذب شده ۷۷ نفر و تعداد کل کارورزان ثبت نام شده در سال ۹۶ در سیستم یک‌هزار و ۴۵۸ نفر است و ۷۷ نفر نیز در شرف عقد قرار داد هستند.

وی یادآور شد: در شهرستان گنبدکاووس, ۵۱ تشکل کارگری, ۱۲ تشکل کارفرمایی, ۹ شورای اسلامی کار, ۳۱ نفر نماینده کارگری و ۱۲ انجمن صنفی کارگری در حال فعالیت است./تسنیم

 

گردآوری: گروه خبری ایتنانیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۴۷

۲۰ اسفند ۱۳۹۶

کد خبر :

13609

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک