فرماندار مراوه تپه:

فرماندار مراوه تپهاخبار مراوه تپه– ترکمن نیوز- فرماندار مراوه تپه در منتهی الیه شرق استان گلستان از غیرمقاوم و در معرض خطر بودن هشت هزار و ۳۴۹واحد مسکونی در روستاهای این شهرستان مرزی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از ایرنا، یازمراد کوسه غراوی در جلسه روز ایمنی و زلزله که در فرمانداری مراوه تپه برگزار شده بود، با بیان اینکه بیش از ۱۳ هزار واحد مسکونی دراین شهرستان وجود دارد، اظهار کرد: اجرای مقاوم سازی بیش از هشت هزار واحد مسکونی دراین شهرستان با توجه به عدم توان بانک های عامل در پرداخت تسهیلات مسکن بخاطر وجود دستور العمل ها وبخشنامه های مختلف ، ده ها سال طول می کشد.
فرماندار مراوه تپه افزود : اکثراهالی این شهرستان با دامپروری و کشاورزی زندگی خود را تامین می کنند و معرفی کارمند و یا بازاری بدون بدهکار به بانک به عنوان ضامن دریافت تسهیلات مسکن برای آنها بسیار مشکل و تقریبا غیرممکن است.
کوسه غراوی با بیان اینکه واحدهای مسکونی روستاهای مراوه تپه یرای مقابله با حوادث به خصوص زلزله نیاز به مقاوم سازی دارد، از بانک ها و مسئولان خواست در جهت پرداخت تسهیلات مسکن به متقاضیان، تمهیدات لازم را داشته باشند.
درادامه این جلسه مسئول اعتبارات بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن گلستان گفت: وجود هشت هزار و ۳۴۹واحد مسکونی روستایی عیر مقاوم و درمعرض خطر، زنگ خطر جدی برای مردم و مسئولان مرتبط است.
محسن محسنی ادامه داد : وجود این تعداد واحد مسکونی غیرمقاوم و درمعرض خطر بیانگرکندی اجرای طرح مقاوم سازی مسکن در شهرستان مراوه تپه است.
وی همچنین اعلام کرد: براساس ارزیابی های صورت گرفته، در این شهرستان هرمتقاضی بر ای دریافت نسهیلات مقاوم سازی مسکن حداقل ۴ماه از وقت خودرا درصف انتظار بانک های عامل مراوه تپه صرف می کند.
شهرستان مرزی مراوه تپه با ۶۲ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه شرق استان گلستان واقع است و از مناطق محروم این استان محسوب می شود.
پنجم دی ماه به عنوان روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی در تقویم کشور ثبت شده است.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۵۰

۰۴ دی ۱۳۹۷

کد خبر :

42538

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک