roosta golestan 0122m 300x200 - بیشتر خانه‌های روستایی استان گلستان غیرمقاوم استگلستان-ترکمن نیوز-  مدیرکل بنیاد مسکن گلستان گفت: بیش از نیمی از واحدهای مسکونی در روستاهای استان غیرمقاوم بوده و نیازمند بهسازی و نوسازی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، محمدتقی زمانی‌نژاد ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵، بیش از ۲۲۸ هزار واحد مسکونی در روستاهای استان گلستان وجود دارد که از این تعداد بیش از ۱۲۸ هزار واحد از مصالح کم‌دوام و غیرمقاوم ساخته شده است.

وی با بیان اینکه سالانه ۶ تا ۷ هزار واحد مسکونی روستایی در استان مقاوم‌سازی می‌شود، افزود: تاکنون ۷۰ هزار واحد مسکونی روستایی در قالب اجرای طرح نوسازی و بهسازی قرار گرفتند که از این تعداد ۶۳ هزار موفق به دریافت تسهیلات از بانک‌ها شده‌اند و پایان کار بیش از ۵۷ هزار واحد نیز صادر شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان درباره نوسازی همه واحدهای مسکونی غیرمقاوم در روستاها گفت: همه واحدهای مسکونی غیرمقاوم در روستاها می‌بایست تا پایان برنامه ششم توسعه نوسازی و مقاوم‌سازی شوند.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت برای ساخت واحدهای مسکونی در روستاها بیان داشت: مبلغ تسهیلات افزایش یافته و به ۲۵ میلیون تومان رسیده که دوره بازپرداخت این تسهیلات ۱۵ ساله است. همچنین برای تکمیل برخی از واحدهای ناتمام نیز مبلغ ۸ میلیون تومان تسهیلات پراخت خواهد شد.

زمانی‌نژاد در ادامه با اشاره به اجرای طرح آمارگیری از واحدهای مسکونی روستایی در استان گفت: این طرح در ۲۸۴ روستا در حال اجرا است و اطلاعات فنی ۷ هزار و ۶۱۹ واحد مسکونی جمع‌آوری می‌شود. نتایج این آمارگیری می‌تواند در روند اجرای طرح نوسازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی موثر باشد.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

http://turkmensnews.com

منبع:tasnim

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۳۵

۲۲ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

37704

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک