بوستان سبز در چپرقویمه گنبدکاووس ایجاد می‌شوداخبار محیط زیست- تورکمن نیوز رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گنبدکاووس از ایجاد “بوستان سبز” در اراضی منابع طبیعی شمال شهرستان گنبدکاووس خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ قربانعلی گرایلو در گفتگو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار کرد: با رایزنی های که با شهرداری شهر گنبدکاووس صورت پذیرفت حدود ۱۰ هکتار از اراضی ملی روستای چپرقویمه امسال با گونه های سنجد تلخ، اکلالیپتوس و گز نهالکاری می‌شود که از امروز ۱۷ بهمن آغاز گردید.

این در حالی است که در سال گذشته نیز ۸ هکتار از این اراضی به صورت مشارکتی با شهرداری نهالکاری صورت گرفته بود.

گرایلو خاطر نشان کرد: با توجه به عدم وجود پارک جنگلی در شهرستان گنبدکاووس این اداره با توجه به رایزنی های که با شهرداری داشته است ۵۰ هکتار از اراضی ملی به این مجموعه واگذار گردید تا با نهالی که این اداره در اختیار آنها قرار می دهد نهالکاری و از آن محافظت نمایند تا انشالله در آینده نزدیک یک بوستان سبز در شمال این شهرستان جهت تفرج عموم مردم داشته باشیم. در این زمینه نیاز به مشارکت جوامع محلی جهت حفاظت از نهال های کاشته شده وجود دارد.

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: روستای چپرقویما در حدود ۱۰ کیلومتری شمال شهر گنبدکاووس واقع شده است و قریب بر ۷۰ سال قدمت دارد. این روستا بی از ۷۰۰ نفر جمعیت رو به رشد داشته با روستای اگری بوغاز همجوار است.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۱۴

۱۷ بهمن ۱۳۹۷

کد خبر :

45034

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک