2 300x185 - بوستان دکتر بسکی با رویکرد آگاهی بخشی و فرهنگ سازی ساخته می‌شودترکمن نیوز: عضو موسسه سبزگامان بسکی گفت: پارک دکتر بسکی با رویکرد آگاهی بخشی و فرهنگ سازی در عرصه های هیرکانی ساخته می شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  خلیل فرشباف داماد مرحوم دکتر غلامعلی بسکی در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه اظهار داشت: مجموعه فرهنگی و پارک دکتر بسکی در شهرستان گنبدکاووس با هزینه ۶ میلیارد تومان در حال ساخت می باشد.

فرشباف تصریح کرد: این مجموعه  در زمینی به مساحت ۱۷هزار و ۵۰۰ مترمربع که ۲۵۰۰ مترمربع ساختمان فرهنگی در حاشیه آن درحال احداث است.

وی بیان داشت: خبرنگاران فعال در حوزه محیط زیست در راستای افزایش آگاهی عمومی و فرهنگ سازی در حفظ محیط زیست و جلوگیری از تخریب منابع طبیعی کشور به عنوان رهبران فرهنگ حفظ محیط زیست ادای وظیفه کنند.

فرشباف در ادامه گفت: دکتر بسکی درخت را به عنوان یک گیاه ساده نگاه نمیپنداشت بلکه درخت را جلوه ای از خداوند می انگاشت.

1 300x185 - بوستان دکتر بسکی با رویکرد آگاهی بخشی و فرهنگ سازی ساخته می‌شود

بهناز بسکی اظهار داشت: به دلیل اهمیت ویژه مرحوم پدرم به درختان و محیط زیست اهم فعالیت خانواده سبزگامان بسکی درختکاری و فضای سبز می باشد.

دکتر بسکی شکست دیواره شرقی تالاب اینچه و حرکت پساب آلوده به “رادیوم” و”باریوم” شرکت استحصال ید کانسار خزر به سوی زمین‌های کشاورزی و مراتع را مشکل جدی دانست.

دبیر کمیته آموزشی سبزگامان بسکی در این نشست اظهار داشت: محیط زیست در سطح ملی، منطقه ای و جهانی با تهدید های جدی مواجه است.

احمد احمدی تصریح کرد: آموش های محیط زیستی یکی از بنیادی ترین شیوه های رفع اشکال محیط زیست می باشد.

احمدی سمن ها و اصحاب رسانه را دو نهاد موثر و پر رنگ برای رویارویی با مشکلات محیط زیستی دانست.

گزارش از: آرزو بسیا

خبرنگار ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۰:۰۲

۲۲ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

77068

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک