به لاشه حیوانات تلف‌شده در سیل دست نزنیداخبار محیط زیست- تورکمن نیوز مدیرکل دامپزشکی استان گلستان گفت: مردم به هیچ وجه به لاشه حیوانات تلف شده در سیل به خاطر احتمال انتقال بیماری های مشترک بین انسان و حیوان دست نزنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از ایسنا، غلامرضا محرابی اظهار کرد: اکیپ‌های دامپزشکی استان تاکنون ۲۵۶۶ رأس گوسفند و بز، ۵۰ رأس گاو، شتر و اسب و ۴۰ قلاده سگ که بر اثر سیل تلف شده بودند را به صورت بهداشتی دفن کرد.

وی بیان کرد: گزارشات تلفات دامی بیشتر از این مقدار است و ممکن است لاشه حیوانات با سیلاب جا به جا شده باشد لذا از مردم تقاضا می‌شود به محض مشاهده لاشه حیوانات موضوع را از طریق شماره ۱۵۱۲ یا ارسال پیامک به ۱۰۰۰۱۵۱۲ اطلاع رسانی کنند تا اکیپ‌های دامپزشکی برای دفن بهداشتی لاشه در محل حاضر شوند.

مدیرکل دامپزشکی استان گلستان تاکید کرد: مردم به هیچ وجه به لاشه حیوانات تلف شده دست نزنند زیرا امکان انتقال بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان از جمله شاربن وجود دارد.

مدیرکل دامپزشکی استان گلستان در ادامه درخصوص تلفات طیور نیز اظهار کرد: در شهرستان گنبدکاووس سه واحد صنعتی با ظرفیت ۵۲ هزار قطعه مرغ تلف شدند که همه آنها دفن بهداشتی شدند.

وی ادامه داد: در شهرستان ترکمن ۳۰ هزار قطعه مرغ از دو واحد صنعتی دفن بهداشتی شدند. در شهرستان گمیشانپنج واحد صنعتی با ظرفیت ۶۰ هزار قطعه تلف شدند که به دلیل آن که آب اجازه دسترسی نمی‌داد، امروز دفن بهداشتی می‌شوند.

محرابی خاطرنشان کرد: در شهرستان آق‌قلا پنج واحد مرغ گوشتی با ظرفیت ۴۶۷ هزار قطعه و یک واحد مرغ مادر با ظرفیت ۷۰ هزار قطعه دچار تلفات شدند که سه واحد دفن بهداشتی صورت گرفته و سه واحد دیگر بدلیل وجود آب، به سایت پسماند منتقل خواهند شد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۴۰

۱۹ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50956

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک