استاندار گلستان در جلسه شورای اداری استان:

1566053990 dsc 7409 300x185 - بهسازی 10 هزار و 300 واحد مسکونی سیل‌زده به اتمام رسیده استتورکمن نیوز: استاندار گلستان گفت: بهسازی ۱۰ هزار و ۳۰۰ منزل مسکونی سیل‎زده در مرحله نخست به اتمام رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ هادی حق شناس در چهارمین جلسه شورای اداری استان که با حضور آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران استان برگزار شد، ضمن قدردانی از بنیاد مستضعفان و جانبازان در اختصاص سیمان رایگان به سیل‎زدگان اظهار کرد: بنیاد مستضعفان کار بزرگی انجام داده و ۵۰ هزار تن سیمان رایگان برای بازسازی و بهسازی واحدهای مسکونی سیل‎زده گلستان اختصاص داده است.

هادی حق شناس با اشاره به روند ساخت و تعمیر منازل در مناطق آسیب دیده استان تصریح کرد: ۴ هزار مورد از منازل مسکونی احداثی پی کنی شده و فونداسیون ۲ هزار و ۸۰ واحد انجام شده است و تلاش می‌کنیم واحدهای احداثی را تا پایان امسال به سرانجام برسانیم.

استاندار گلستان با اشاره به خسارت ۴ هزار و ۸۰۰ میلیاردی سیل به گلستان بیان کرد: اگر همین امسال برای سد نرماب و لایروبی رودخانه‎ها اقدام نکنیم شاید سال دیگر اقدامی در این خصوص صورت نگیرد و با وقوع حادثه دوباره غافلگیر شویم.

حق شناس یادآور شد: ساخت و آبگیری سد نرماب ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار لازم دارد اما ایجاد شبکه انتقال و توزیع سد نرماب به یک هزار میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز دارد این در حالی است که کل بودجه امسال ما یک هزار میلیارد تومان است و طبیعی است که با این اعتبارات نمی‎توان کار زیادی انجام داد اما باید کارهای مهم را در اولویت قرار دهیم.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۳:۲۵

۲۶ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

59804

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک