مذاهب ترکمن نیوز 2 300x170 - بهسازی اولین دانشگاه تقریب مذاهب شمال کشور در گنبدکاووسگنبدکاووس-ترکمن نیوز:  رئیس شورای شهر گنبدکاووس از عقد تفاهم نامه همکاری شهرداری و دانشگاه تقریب مذاهب شهرستان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ بابک پاکدل در گفت وگو با خبرنگار ترکمن نیور اظهار داشت: بنا به هدف دانشگاه در جهت تقریب قلوب و مذاهب در کشور، شورای اسلامی و شهرداری گنبدکاووس اعلام همکاری می کند.

وی با اشاره به مکاتبات صورت گرفته افزود: طبق مصوبات شورای شهر با ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره ورزش جوانان در جهت امکانات و نحوه واگذاری عرصه های موصوف به دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی مکاتبات لازم صورت گرفته است.

رئیس دانشگاه تقریب مذاهب گنبدکاووس نیز گفت: این دانشگاه اولین و تنها دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی در ۴ استان بزرگ شمال کشور است.

دکتر جلال عراقی افزود: تنها دانشگاه استانهای گیلان، مازندران، گلستان و خراسان، با توجه به رنگین اقوام و اعتماد و همدلی مثال زدنی مردم گنبدکاووس در این شهرستان افتتاح شد.

مذاهب ترکمن نیوز 1 300x170 - بهسازی اولین دانشگاه تقریب مذاهب شمال کشور در گنبدکاووس

وی ادامه داد: با توجه به اهداف و برنامه های دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی و افق چشم انداز این مرکز برای جبران کمبودهای موجود در فضای آموزشی میطلبد تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان جهت بهسازی و فضاسازی محوطه فعلی دانشگاه همکاری لازم را داشته باشند.

عراقی تصریح کرد: در حال حاضر تنها یک چهارم ظرفیت فضای ساختمان داشنگاه کاربری دارد و بخشهای دیگر به علت عدم امکانات و فضای مناسب آموزشی هنوز کاربری ندارد.

رئیس دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی گنبدکاووس در خاتمه با اشاره به مصوبات فرمانداری تصریح کرد: در جهت گسترش فضای آموزشی، عرصه های قابل واگذاری شهرداری و اداره راه و شهرسازی و سایر ادارات بررسی و اعلام شود.

وی تاکید کرد: نحوه پیگیری واگذاری عرصه های شهرداری در شهرک بخارائیان که سابقا در اختیار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره ورزش و جوانان بوده است نیز بررسی های لازم انجام شود.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۰۳

۲۸ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

51731

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک