مديرعامل جمعيت هلال احمر گلستان:

بهره مندي بيش از 3000 نفر از تجهيزات بانک امانات پزشکي جمعيت هلال احمر گلستانگلستان-ترکمن نیوز-  هفتمين بانک امانات تجهيزات پزشکي جمعيت هلال احمر گلستان به همت خيّر و داوطلب گلستاني با حضور نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي، مدير عامل جمعيت هلال احمر استان هاي گلستان و سمنان، فرماندار شهرستان شاهرود و امام جمعه شهرستان گنبدکاووس در شهرستان شاهرود افتتاح شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛به نقل روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان، مديرعامل جمعيت هلال احمر گلستان در آيين افتتاح هفتمين بانک تجهيزات پزشکي خيّر داوطلب گلستاني در شاهرود اظهار کرد: ايجاد بانک امانات تجهيزات پزشکي به همت حاج محمد شهرکي خيّر داوطلب جمعيت هلال احمر گلستان از سال ۱۳۹۴ در شهرستان گنبدکاووس با مشارکت جمعيت هلال احمر گلستان آغاز شده است.
دکتر محمد علی هروي در ادامه افزود: تا کنون بيش از ۳۰۰۰ نفر از بانک های امانات تجهيزات پزشکي جمعیت هلال احمر در سال ۱۳۹۷ بهره مند شده اند.
وي خاطرنشان کرد: بر اساس نيت خيرخواهانه و قابل تقدير این خيّر نيک انديش مقرر شد ۳۴ بانک امانات تجهیزات پزشکی تا پایان سال ۹۸ ايجاد و به سراسر کشور ارسال گردد.
مديرعامل جمعيت هلال احمر گلستان افزود: در طول سال ۹۷، تعداد ۷ بانک امانات تجهيزات پزشکي در استان های سیستان و بلوچستان، کرمانشاه، خرسان رضوی، سمنان و گلستان افتتاح شد و آغاز بکار کرد.
مديرعامل جمعيت هلال احمر گلستان اذعان داشت: در مجموع ۴۴ قلم اجناس شامل: ويلچر، تخت، واکر، تشک مواج، دستگاه اکسيژن سيار و ساير تجهيزات پزشکي در اين بانک امانات به صورت اماني در اختيار بيماران نيازمند قرار گيرد.
وي در پايان گفت: تا پايان سال ۱۳۹۸ تمام کشور ايجاد و برپايي بانک امانات تجهيزات پزشکي با مشارکت جمعيت هلال احمر استانها نهايي و عملياتي خواهد شد. جمعيت هلال احمر تلاش مي کند نقش تسهيل گري ميان خيّر و مردم را که از وظايف جمعيت هلال احمر است، به نيکي پياده سازي نمايد.

خيرخواهي و نيک انديشي خيّرين سرچشمه عنايت و لطف حضرت حق بر بندگان خاص

مديرعامل جمعيت هلال احمر سمنان در اين آيين گفت: خيرخواهي و نيک انديشي خيّرين سرچشمه عنايت و لطف حضرت حق بر بندگان خاص است که اين لطف و محبت در جايگاه خود داراي ارزش و مقام بسيار بالايي است.
دکتر شکرالهي در ادامه افزود: خدمت در مسير نوع دوستي قدم و دست گيري از مردم در تمامي حوزه ها بسيار ارزشمند، نيک و داراي ارج و پاداشي بيکران است.
وي خاطر نشان کرد: قدم نهادن حاج محمد شهرکي به عنوان خيّر داوطلب جمعيت هلال احمر گلستان در مسير خدمت به بيماران نيازمند و در بستر بيماري با در اختيار قرار دادن تجهيزات لازم و در دسترس پزشکي، اقدامي شايسته است که نوع نگاه ويژه و عظيم اين خير را به اثبات مي رساند.
مديرعامل جمعيت هلال احمر سمنان تصريح کرد: توجه به امر تسريع و کمک به درمان نيازمندان که در بستر بيماري هستند داراي بعد وسيع نيک انديشانه و بعد پزشکي است که اين دقت بايد در مجموعه جمعيت هلال احمر توجه شود که بتوانيم در امر امانتداري اين تجهيزات پزشکي در حوزه بانک امانات مسئوليت پذيري قابل باشيم.
دکتر شکرالهي در خصوص ايجاد اين بانک امانات در شهرستان شاهرود بيان داشت: ايجاد و تجهيز بانک امانات تجهيزات پزشکي خيّر داوطلب گلستاني در شهرستان شاهرود با توجه به گستردگي جمعيتي و بهره مندي افراد به نسبت بيشتري در اين شهرستان در دستور کار قرار گرفته است که امروز شاهد اين افتتاح هستيم.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۱۵

۲۱ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

48817

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک