بهره برداری از 200 واحد مسکونی احداثی سیلزدگان در هفته دولتتورکمن نیوز:  استاندار گلستان با اشاره به روند احداث واحد های مسکونی سیلزدگان اظهار کرد: در هفته دولت ۲۰۰ واحد مسکونی احداثی به بهره برداری خواهد رسید و تلاش داریم عملیات ساخت دیگر واحد های احداثی را نیز تسریع کنیم.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛    هادی حق شناس شامگاه سه شنبه ۲۹ مرداد در گفتگوی زنده با برنامه تیتر امشب شبکه سراسری خبر تصریح کرد: تا کنون بهسازی ۱۰ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی آسیب دیده از سیل به پایان رسیده که البته ۳ هزار واحد جدید نیز به این سهیمه اضافه شده که تا پایان شهریور کار این واحد های تعمیراتی نیز به اتمام خواهد رسید.

وی افزود: بالای ۸۰ درصد احداثی ها تا پایان آذرماه به اتمام خواهد رسید اما تعداد اندکی که در حریم رودخانه ها بودند یا مشکل وراثتی داشته اند یا با میراث فرهنگی مسئله داشته اند یا تعدادی از آسیب دیدگان به دلیل مشکلات مالی حاضر به مشارکت در ساخت و ساز نمی شوند که تلاش داریم تمامی این مسائل را رفع نماییم.

 

استاندار گلستان یادآور شد: از ۷ هزار و ۳۰۰ واحد احداثی ، ۴ هزار و ۳۴۳ واحد در ۴ شهرستان آق قلا، گمیشان، گنبد کاووس و آزادشهر در حال ساخت است.

دکتر حق شناس ادامه داد: در حال حاضر روند ساخت بگونه ای است که بنیاد مسکن با ۴۵ پیمانکار که هر کدام به طور متوسط ۲۰ واحد را در اختیار دارند و همچنین سپاه گیلان، خراسان و گلستان هم حدود ۱۳۰۰ واحد را در دست ساخت دارند و مابقی توسط خود مردم در حال ساخت هستند و ما پیشنهاد می کنیم کسانی که هنوز آغاز به ساخت نکرده اند برای تسریع در کار به پیمانکاران بنیاد مسکن مراجعه کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به خسارات بخش صنعت اشاره کرد و گفت: در بخش صنعت گلستان ۲۴۵ میلیارد تومان خسارت دید که ۱۰۵ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره در نظر گرفته شده که صنعتگران می توانند از آن استفاده کنند.

وی خاطر نشان کرد: بیش از ۱۳۰ واحد در شهرک صنعتی آق قلا آسیب دیده بود که تا کنون همه واحدها بغیر از ۵ واحد به چرخه تولید بازگشته اند.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۰۴

۳۰ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

59986

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک