بهداشت آب کنترل شود/مارگزیدگی سیل زدگان راتهدید می کندسلامت-ترکمن نیوز-  رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: تانکرهای مواد غذایی و آب آشامیدنی باید تایید اداره آب و معاونت بهداشتی دانشگاه را داشته باشند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛عبدالرضا فاضل در اولین کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان در سال ۹۸، امروزبا موضوع بررسی راهکار‌های تامین سلامت سیل زدگان و پیشگیری از بیماری‌های واگیر گفت: گفت: دانشگاه علوم پزشکی به عنوان متولی سلامت استان بوده و هر اقدامی در خصوص سلامت سیل زدگان باید با هماهنگی دانشگاه باشد.

عبدالرضا فاضل با تاکید بر نظارت های بیشتر بر آب و مواد غذایی سیل زدگان گفت: تانکرهای مواد غذایی و آب آشامیدنی باید تایید اداره آب و معاونت بهداشتی دانشگاه را داشته باشند تا شاهد شیوع بیماری های عفونی و واگیر در منطقه نباشیم.

فاضل همچنین نسبت به اعزام تیم بهداشتی به مناطق عشایری تاکید کرد و همچنین از شرکت آب فاضلاب شهری و روستایی گلستان خواست تا اطلاع ثانوی مسائل مربوط به کنترل آب را حتماً با همکاران بهداشت محیط دانشگاه هماهنگ کنند.

عبدالرضا چراغعلی معاون سیاسی، امنیتی اجتماعی استانداری گلستان نیز در این جلسه ضمن رد شایعات در خصوص کوتاهی‌هایی که در کنترل سد‌ها و رود‌ها انجام شده است، گفت: ممکن است در روز‌های آتی مشکلات بهداشتی در مناطق سیل زده به وجود بیاید که باید از هم اکنون برای مقابله با آن برنامه ریزی شود.

وی افزود: برای جلوگیری ازبیمای التور اقدامات پیشگیرانه انجام شده است اما نیازمند همکاری تمامی ارگان ها هستیم. دفع زباله ها، تامین سرویس های بهداشتی سالم و پسماند های پزشکی باید مورد توجه قرار گیرد، و از سرگردانی در کمپ ها جلو گیری شود.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۵۷

۱۲ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50546

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک