دیدگی شانه 1 300x185 - بهبود سریع آسیب دیدگی شانه با ورزشترکمن نیوز: به هنگام فعالیت های ورزشی مانند والیبال، فوتبال، اسکی و مانند اینها امکان صدمه دیدن بسیار است. یکی از شایع ترین صدمات در رفتگی شانه می باشد. روشهایی برای بهبودی سریعتر برای شما نوشته ایم.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ در موارد شدید در رفتگی، عروق و اعصاب ناحیه نیز درگیر می شوند. علامت اصلی در رفتگی شانه شامل دردشانه و قسمت فوقانی بازو می شود که با حرکت تشدید می شود. حرکات زیر را می توانید پس از بهبود آسیب دیدگی انجام دهید تا دوره نقاهت خود را کوتاه کنید.

دیدگی شانه 2 300x185 - بهبود سریع آسیب دیدگی شانه با ورزش

حرکت اول:
در مقابل چارچوب در بایستید و دست خود را به حال قائم نگه دارید. با پشت مچ دست خود به چارچوب در فشار وارد کنید و بکوشید دست خود را به سمت چارچوب فشار دهید. ۵ ثانیه فشار را حفظ و سپس رها کنید. این حرکت را ۱۰ مرتبه و ۳ بار در روز تکرار کنید.

حرکت دوم:
همانند حرکت قبل در مقابل چارچوب بایستید. با این تفاوت که این بار جلوی مچ دست خود را به چارچوب چسبانده و سعی کنید با کف دست خود به آن فشار وارد کنید. ۵ ثانیه در همین وضعیت بمانید. این حرکت را ۱۰ مرتبه و ۳ بار در روز انجام دهید.

حرکت سوم:
یک بالش را بین سینه و بازوهایتان بگیرید و سعی کنید با بازوهایتان آن را به سمت سینه بفشارید. این فشار را برای ۵ ثانیه حفظ کنید. این حرکت را نیز ۱۰ مرتبه و ۳ بار در روز انجام دهید.

گردآوری: گروه سلامت ترکمن نیوز

منبع: نمناک

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۳۹

۳۱ فروردین ۱۳۹۹

کد خبر :

73540

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک