دبیرکل جمعیت هلال‌احمر:

10705736 255 300x192 - بن‌بست قانونی نداریم، خدمت‌رسانی ادامه داردتورکمن نیوز: دبیر کل  درباره حواشی اخیر این نهاد با تاکید بر اینکه بر اساس قانون بن بستی وجود ندارد تاکید کرد خدمات رسانی ادامه دارد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ محمودرضا پیروی در پاسخ به این سوال که این روزها هلال احمر بدون رئیس چگونه اداره می شود، گفت: «جمعیت هلال احمر به لحاظ سازمانی و سیستماتیک هیچ بن‌بست قانونی ندارد. در قوانین همه چیز دقیق و روشن است و هم اکنون ما در ارائه خدمت و تداوم وظایف هیچ مشکلی نداریم. دبیر کل جمعیت هلال احمر طبق اساسنامه بالاترین مقام اجرایی است. همچنین جمعیت هلال احمر یک نهاد ۹۷ ساله است و در نزدیک به این یک قرن علاوه بر حوادث طبیعی، با مشکلات درون سازمانی زیادی نیز مواجه بوده که از همه آنها عبور کرده است. تمام این تجربیات مفید، امروز هم پشتوانه جمعیت برای برون رفت از این مشکل است.»

«دبیرکل جمعیت بر اساس قانون و در حوزه های مالی، سازمانی، پشتیبانی و … دارای سقف اختیارات قانونی است و بر این اساس و با همت و اراده کارکنان خدوم جمعیت هم اکنون کارها دنبال می شود، برای نمونه هم اکنون کار خرید بالگردهای جدید با جدیت در حال انجام است و تقریبا نهایی شده است که به زودی جزئیات آن را اعلام خواهیم کرد. تولید صافی‌های دیالیز که برای مدتی متوقف شده بود از هفته آینده آغاز می شود. فیبرهای لازم خریداری شده و این اتفاق مهم به زودی خواهد افتاد. تشکیل خانه‌های هلال در روستاها و شهرها ابلاغ شده و به زودی آغاز به کار می کنند. هیچ یک از برنامه های جاری جمعیت متوقف نخواهد شد و نمی‌شود.همین امروز جلسه شورای معاونان جمعیت هلال احمر تشکیل شد و طبق دستور جلسه مواردی که در نوبت قرار داشت مانند تامین واکسن‌ها در سازمان تدارکات پزشکی، پیگیری بودجه جمعیت، افزایش تولیدات در سازمان نساجی،طرح امداد جاده ای زمستانی ، برگزاری همایش سالانه مدیران عامل و… طرح و درباره آنها تصمیم‌گیری خواهد شد.»

پیروی در پاسخ به اینکه انتخاب رئیس برای هلال احمر چگونه خواهد بود، گفت: «پس از تایید خبر استعفای رئیس جمعیت، ما منتظر اعلام نظر ریاست محترم جمهور هستیم؛ در صورت صلاحدید ایشان، ساز و کار قانونی و مردمی انتخاب رئیس جدید آغاز خواهد شد. بر این اساس اعضای شورای عالی دو نفر را به ریاست محترم جمهور معرفی کرده و ایشان گزینه مورد نظر را منصوب خواهند کرد.»

همچنین این فرایند چندان زمان بر نیست: «با این وجود متعقدم برای ادامه فرایند قانونی نباید شتاب زده عمل کرد. به این دلیل که جمعیت هلال احمر در ریل خودش قرار دارد و باید شرایط افراد شایسته در شورای عالی بررسی و دو نفر از شایسته ترین افراد جهت انتخاب نهایی به ریاست محترم جمهور معرفی شوند. بنده این وعده را به مردم شریف و داوطلبان عزیز می دهم که هیچ خللی در روند خدمت‌گزاری ایجاد نخواهد شد و حتی در صورت بروز حادثه‌ای جمعیت هلال احمر به خوبی گذشته و حتی شایسته تر از آن انجام وظیفه خواهد کرد.»

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۳۱

۱۴ آذر ۱۳۹۸

کد خبر :

65377

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک