بندر چابهار وارد دور جدیدی از ترانزیت و صادرات کالا شده استاقتصادی-ترکمن نیوز-  دبیر شورایعالی مناطق آزاد گفت: بندر چابهار با ظرفیت هشت و نیم میلیون تن و عدم محدودیت در پذیرش کشتی های اقیانوس پیما این بندر را وارد دور جدیدی از ترانزیت و صادرات کالا کرده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ مرتضی بانک در همایش بین المللی توسعه چابهار افزود: امروز چابهار دوره جدیدی از ایفای نقش جهانی در حمل و نقل و ترانزیت و صادرات کالا را شروع کرده است و مزیت‌های منطقه‌ای منطقه آزاد و مستثنی بودن از قوانین گمرک، مالیات، کار و ویزا ظرفیت این حرکت جهانی را برای منطقه آزاد چابهار فراهم کرده است.

وی اظهارداشت: همکاران بنده در دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی تلاش می‌کنند با بهترین مشوق ها، تخفیف ها و معافیت ها در تحقق اهداف توسعه اقتصادی کشور، این منطقـه را به کانون مهم سرمایه گذاری در ابعاد مختلف اقتصاد دریا محور و هاب لجستیک و ترانزیت منطقـه ای تبدیل کنند.

 به گفته وی، در این فرایند از حضور و مشارکت همه سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی از همه کشورهای منطقـه و دیگر کشورها استقبال کرده و به همه شما اطمینان مـی دهم که همه فعالیتها و سرمایه گذاریها از حمایت کامل دولت جمهوری اسلامی ایران و شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برخوردار خواهد بود.
وی گفت: چابهار مرکز اصلی کریدور بین ‌المللی حمل و نقل است و بهترین، نزدیکترین و کم هزینه ترین مسیر دسترسی کشورهای حاشیه اقیانوس هند، آسیای میانه و افغانستان به همدیگر است.
گزارش از:یاشار نیازی
انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۵۰

۰۷ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

46575

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک