بندرترکمن 1 300x176 - بلاتکلیفی در شهرداری بندرترکمن مردم در انتظار پاسخ استانداریتورکمن نیوز: کشمکش بر سر استیضاح شهردار بندرترکمن از سوی شورای آن شهر که در اوایل فروردین ماه ۹۸ کلید خورده بود سرانجام به نظر می رسد با ابلاغ پایان ماموریت به محمودکم خاتمه یافته باشد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ محمود کم که حدود دو سال قبل به سمت شهردار بندرترکمن انتخاب و منصوب گردید، در مسیر راه خود با انتقادات بسیاری از جمله عدم دفاع حقوقی مناسب از کارخانه سنگ شکن و از دست رفتن کارخانه مذکور به عنوان درآمد پایدار شهری و مضافا تحمیل هزینه و جریمه میلیاردی، عدم اجرای مصوبات شورای شهر، عدم تحقق بودجه سال ۹۷، تاخیر مستمر در پرداخت حقوق کارگران شهرداری و ایجاد نارضایتی و بلاتکلیفی بسیاری از وضعیت حقوقی مواجه شد تا شورا برابر وظیفه قانونی خود نسبت به عملکرد وی به شکل کتبی اعتراض کرده و استیضاح نامبرده را در دستور کار بگذارد. گفته می شود جلسه استیضاح بدلیل عدم حضور سه عضو شورا بی نتیجه مانده است.
همزمان مدیر کل آموزش و پرورش استان گلستان طی نامه ای ابلاغ پایان ماموریت محمود کم را اعلام نمود که این مورد بلافاصله در دستور کار منتخبین مردم قرار گرفته با تصویب پایان کار محمود کم، اعضای شورا شیر محمد ایری را به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب و معرفی کردند.
بر اساس شنیده های موثق، مصوبه شورا به کمیته انطباق فرمانداری بندرترکمن ارسال شده است تا این کمیته در خصوص آن تصمیم گیری نماید. افراد مطلع می گویند با توجه به اعلام اداره کل آموزش و پرورش استان به استانداری بنابر قوانین مربوطه، ماموریت محمود کم در سی و یکم شهریور ماه سال جاری (پنجاه روز قبل) به پایان رسیده، لیکن اداره کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری در کمال تعجب موضوع را با تاخیر چندین روزه در دستور کار قرار داده است!!
فعالان اجتماعی از نارضایتی عمومی مردم این شهر ساحلی درباره رویدادهای پنهان و آشکار میان برخی افراد مسوول خبر می دهند. افکار عمومی از شورای شهر می خواهند هر چه سریعتر نسبت به شفاف سازی موارد اطلاع رسانی کنند، چرا که نهایتا این مردم هستند که باید بار جبران خسارت را به دوش بکشند.
محمود کم که روزهای متوالی بر سر کار اداری حاضر نمی شد کماکان بر ماندن در مسند شهرداری پافشاری کرده و بجای پرداختن به امورات شهری، پیگیر تمدید ماموریت خود می باشد.
حال سوال اینجاست که چرا نهادهای دولتی و بویژه استانداری گلستان مسئله را مدت ها مسکوت نگه داشته و نسبت به تعیین تکلیف مدیریت شهری اقدام خاصی انجام نمی دهند؟ به طور مشخص چه کسی پاسخگوی موارد پیش آمده است؟! دلیل اصرار مقام مسوول بر ادامه ماموریت محمود کم علی رغم منع قانونی پیش آمده چیست و در این مدت مسائل و مشکلات حقوقی و مالی شهرداری بندرترکمن به عهده چه کسی می باشد؟! اصولا پشت پرده این ماجرا چه رازی نهفته است؟!

✍️ طاهر جانی

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : Besya
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۱۵

۲۰ آبان ۱۳۹۸

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک