بعد از مرحله سوم بحران (مقابله)، وارد مرحله چهارم (بازسازی اماکن خسارت دیده) شدیمبندرترکمنتورکمن نیوز با توجه به آغاز مرحله بازسازی اماکن خسارت دیده از سیل، فرماندار شهرستان ترکمن روز چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت طی بازدید از فعالیت های مدیریت جهاد کشاورزی، در مصاحبه با خبر گلستان گفت: بعد از مرحله سوم بحران که مقابله بود، وارد مرحله چهارم بازسازی اماکن خسارت دیده شدیم.به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛به نقل روابط عمومی فرمانداری شهرستان ترکمن؛ الیاس هیوه چی فرماندار اظهار کرد: کارشناسان جهاد کشاورزی برحسب وظیفه مندی برای برآورد کلیه زمین های خسارت دیده، طبق اولویت بندی، با بررسی زمین های صد درصد خسارت دیده تا به امروز برای قریب به ۱۴۰۰ هکتار پرونده سازی و ۲۲۱ پرونده را به استان ارسال کردند و حدود ۱۶ میلیارد تومان برای ۶۰۰ هکتار زمین صددرصد خسارت دیده برآورد شده و مابقی پرونده ها هم در جریان است و مجموعا ۵۴۶ پرونده ای که درحال انجام است ۴میلیارد تومان برآورد خسارت شده در حال کارسازی است تا با هماهنگی استان ان شاا.. به مرحله پرداخت برسد.
وی افزود: تقسیمات وظایف در این خصوص بین کارکنان جهاد کشاورزی صورت گرفته است براساس آنچه که پیش بینی شده و دستورالعمل های صادره از وزارت کشور، وزارت جهاد کشاورزی و استانداری درحال پیگیری است و کارشناسان بطور جدی در تلاش هستند تا برآورد دقیقی از خسارت های کشاورزان داشته باشند، هم پرونده سازی و ارسال به استان و تاییدیه استان و سپس ثبت در سامانه سجاد صورت بگیرد تا به مرحله پرداخت خسارت برسد.
فرماندار اظهار کرد: درحال حاضر کشاورزان ما در حال مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان هستند و مسایل و مشکلات خود را مطرح می کنند ان شاا.. بتوانیم در مدت مشخصی همه زمین های خسارت دیده را بررسی کرده و خسارت کشاورزان عزیز را به موقع پرداخت کنیم و در عین حال برای خدماتی که برای مرحله دوم کشت لازم است کارشناسان جهاد کشاورزی در تلاش هستند که کشاورزان ما نهاده ها و آن چه که برای کشت بعدی لازم است را حمایت و پشتیبانی کنند و از کشت و زرع باز نمانند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با این جدیت و تلاشی که در حال انجام است بتوانیم بزودی زمین های خسارت دیده را بر اساس نقشه های UTM و آن چه که در دستورالعمل هست درنظر بگیریم و به موقع پرداخت خسارت صورت بگیرد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۰۱

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

53021

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک