گلستان 7 300x215 - بعد از بازگشایی اصناف در گلستان پیک کرونا نداشتیمترکمن نیوز:  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: روند کاهشی ۸۰ درصدی بستری بیماران کرونایی در گلستان نسبت به پیک اسفندماه، طی سه هفته اخیر همچنان ثابت است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  سراج‌الدین عارف‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: میزان بستری بیماران کرونایی در سه هفته اخیر با وجود اینکه طی این مدت بازگشایی اصناف و شلوغ شدن بازارها را داشتیم، ثابت بوده است.

وی افزود: آمار بیماران بستری نسبت به پیک بیماری که هفته سوم اسفندماه بوده، ۸۰ درصد کاهش داشته و این مقدار طی سه هفته اخیر ثابت بوده است. تعداد بستری‌های ما به صفر نرسیده و در مقدار کاهشی که نسبت به پیک بیماری داشته، ثابت مانده است.

عارف نیا بابیان اینکه این ویروس هیچ‌گاه محو نشده و از بین نرفته است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ماهیت این ویروس ناشناخته است، نمی‌توانیم بگوییم چه زمانی به‌طور کامل از بین می‌رود. مردم همچنان باید به توصیه‌های بهداشتی عمل کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: برخی از بیمارانی که به این ویروس مبتلا شدند، حدود ۲ ماه است که دارای علائم ضعف، خستگی، بدن‌درد و سردرد هستند و هنوز به حالت طبیعی زندگی بازنگشته‌اند.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۱۲

۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

73933

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک