جعفربای سرپرست تیم والیبال شهرداری گنبدکاووس۲ 300x300 - بعداز ۳ هفته تعطیلات کرونایی ۸ بازی در ۲۵ روز برگزار می‌شود+فیلم مصاحبهترکمن نیوز – سرپرست تیم والیبال شهرداری گنبد گفت: به علت شیوع کرونا و ابتلای بازیکنان اکثر تیم‌ها فدراسیون مسابقات لیگ را به مدت ۳ هفته تعطیل کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   جلیل جعفربای در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ترکمن نیوز با بیان اینکه تمرینات تیم شهرداری گنبدکاووس از روز یکشنبه این هفته آغاز شده است، افزود: با توجه به اینکه مسابقات سوپرلیگ والیبال ایران از هفتم آبان ماه آغاز خواهد شد، فدراسیون والیبال برای ادامه مسابقات ۳ روش را پیشنهاد داده است که باشگاه های لیگ برتری موظف بودند تا پایان امروز به صورت مکتوب اعلام نمایند که با کدام یکی از این روش ها برای ادامه مسابقات موافق هستند.

وی تصریح کرد: باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری گنبدکاووس با ادامه مسابقات لیگ برتر والیبال ایران به روش سوم موافقت کرده است و فدراسیون والیبال ظرف دو یا سه روز آینده در خصوص فرمت برگزاری مسابقات با توجه به رای باشگاه ها تصمیم گیری خواهد کرد.

جعفربای ضمن گلایه از فشردگی برنامه لیگ برتر ، خاطرنشان کرد : طبق برنامه ای که فدارسیون برای ادامه مسابقات اعلام کرده است ، ۸ بازی در عرض ۲۵ روز برگزار خواهد شد که احیانا بازیکنی آزمایش کرونایش مثبت شود، با توجه به دوران قرنظینه ۴ بازی را از دست می‌دهد که فشردگی مسابقات برای باشگاه‌ها مشکل‌ساز خواهد شد.

وی در خاتمه گفت: از مسئولین فدراسیون والیبال درخواست داریم، در خصوص تاریخ برگزاری مسابقات تجدید نظر نماید و برگزاری رقابت‌ها در هفته ۲ بار برای تیم‌های لیگ و بازیکنان احتمالا مشکلات بیشتری به بار خواهد آورد.

 

به گزارش ترکمن نیوز ، روش های پیشنهادی فدراسیون والیبال برای ادامه مسابقات به شرح زیر می باشد :

روش اول:

الف) ۱۴ تیم به شکل غیرمتمرکز در مرحله برگشت لیگ برتر در شهر تیم میزبان مسابقه خواهند داشت و در این مرحله، ۹۱ مسابقه انجام خواهد شد.

ب) مقام‌های اول تا ششم یا اول تا هشتم به مرحله نهایی صعود می‌کنند و به‌ شکل متمرکز در سالن دوازده هزار نفری آزادی تهران در یک جدول دوره‌ای به رقابت می‌پردازند.

روش دوم:

ادامه بازی‌ها به روش جاری و سنوات گذشته و برگزاری مرحله نهایی به شکل پلی‌آف با صعود ۸ تیم برتر.

روش سوم:

الف) تیم‌ها در دو گروه بر اساس کسب رنکینگ دور رفت سیدبندی می‌شوند.

ب) مسابقات در دو گروه به شکل دوره‌ای برگزار می‌گردد.

ج) از هر گروه ۴ تیم برتر به مرحله نهایی صعود می‌کنند.

د) تیم اول گروه A با تیم چهارم گروه B

تیم اول گروه B با تیم چهارم گروه A

تیم دوم گروه A با تیم سوم گروه B

تیم دوم گروه B با تیم سوم گروه A

هـ) برنده چهار تیم مرحله‌ی نیمه‌نهایی به جمع چهارم تیم برتر صعود می‌کنند و به شکل ضربدری برای تعیین تیم‌های فینالیست مسابقه خواهند داد.

و) تیم‌های بازنده مرحله نیمه‌نهایی نیز برای کسب عناوین پنجم تا هشتم رقابت خواهند داشت.

گزارش از: یاشار نیازی

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۳۸

۲۸ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

84531

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک