رامین نورقلی پور

رامین نورقلی پور نماینده مجلساخبار بندرترکمن – ترکمن نیوز: نماینده مردم شهرستان‌های بندرترکمن، کردکوی، بندرگز و گمیشان در مجلس شورای اسلامی؛ از بهره برداری جاده چهار بانده بندرترکمن به کردکوی تا پایان سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران،   یکی از مهم ترین پروژه های شهرستانی، پروژه چهار بانده کردن جاده بندرترکمن به کردکوی است. این پروژه یکی از آرزوهای دیرین مردم منطقه است که سال های سال درانتظار آن بسر می برند.

سالهاست که  ساکنان شهرستان های ترکمن  و کردکوی از نداشتن جاده مناسب بین شهرستانی رنج می برند و متاسفانه  سالیانه  در این مسیر شاهد بروز تصادفات جاده ای متعددی  می باشیم. جاده بندرترکمن به کردکوی نسبت به سایر جاده های استان گلستان وضعیت نامطلوبی  دارد. از وضعیت نامناسب جاده گرفته تا کم عرض بودن آن و همچنین فقدان روشنایی و فرسودگی آسفالت جاده همواره گلایه بسیاری ازمردم این دو شهرستان بوده است.

 رامین نورقلی پور در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: چهاربانده کردن جاده بندرترکمن به کردکوی  از آرزوهای دیرینه مردم بوده و با توجه به پرتردد بودن این جاده و لزوم رسیدگی به مشکلات آن اخیرا اعتبارات خوبی  در این زمینه  جذب شد و بنده امیدوارم تا پایان سال ۱۳۹۷ این پروژه به بهره‌برداری برسد. در این زمینه  تا به امروز اقدامات بسیارخوبی نیز صورت گرفته است. ابنیه مختلف احداث شده و برخی از زیرساخت‌های لازم برای این جاده انجام شده اند.

نماینده شهرستان های چهارگانه غرب گلستان  در بخش دوم توضیحاتش به مشکلات آب شرب در استان گلستان پرداخته و اظهار داشت: می دانیم که  استان گلستان در حوزه آب  مشکلات عدیده‌ای دارد. برخی ها از راه دور چنین تصور می کنند که  استان ما استانی پرآب است، اما متاسفانه بحران کم‌ آبی در این استان و به تبع آن درسطح کشور احساس می‌ شود.

بنده قبلا هم به این مسئله تاکید  داشتم که مناطق شمالی  حوزه غرب گلستان  کم‌ آب‌ تر هستند  و روستاهای این مناطق  به ویژه درفصول گرما  تنش‌هایی  را به دنبال دارند. به علاوه درمناطق جنوبی این حوزه که  دارای ارتفاع بالایی بوده و از بارندگی نسبتا مناسبی برخوردار است به دلیل گسترش کشاورزی آبی با تنش  کمبود آب  روبه رو هستیم.

نورقلی پور معضل آب شرب مناطق شمالی  را مشکل برجای مانده از گذشته  دانست و یادآور شد: در راستای اخذ مجوزهای لازم برای بهره‌برداری ازآب‌های شور و لب‌ شور درمناطق شمالی، نسبت  به حل مشکل اقدام نموده و در شهرستان ترکمن  سیستم آب ‌شیرین ‌کن احداث گردید. این شهرستان برای نیاز آبی خود سابقا از آب‌های تحت‌اراضی  منطقه بهره می گرفت.

همچنین  با پیگیری‌های  بعمل آمده  مجوز آب‌ شیرین ‌کن دیگری در شهر گمیشان و شمال شهر سیمین‌ شهر اخذ شد و اعتبارات خوبی برای اجرایی کردن طرح تعریف گردید. لذا این پروژه هم اکنون درحال اجرا می باشد.

نماینده مردم بیان نمود: بسیار امید دارم  که  در آینده نزدیک  روستاهای مناطق مرزی مجموعه  شهرستان گمیشان و سیمین‌ شهر در فصول گرما تنش آبی نداشته و همچنین شهرها و روستاهای بالادست آن  با تنش‌های فزاینده آبی روبرو نشوند.

خبرنگار: طاهر جانی            

 

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۴۹

۰۹ بهمن ۱۳۹۷

کد خبر :

44485

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک