با حضور وزیر نیرو

گزارش تصویری از راه اندازی پروژه آب شیرین کن شهرستان ترکمنگلستان-ترکمن نیوز- فرماندار شهرستان ترکمن گفت: اجرای طرح آب شیرین کن نیازآباد بندرترکمن از مهرماه سال ۹۳ با هدف تصفیه آب‌های لب شور (حاصل ازچاه های حفرشده) و استحصال آب شرب از آن آغاز و هم اینک با حضور وزیر نیرو افتتاح و بهره برداری رسمی شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، الیاس هیوه چی ظهر امروز در حاشیه مراسم افتتاح آب پروژه شیرین کن در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهارداشت: این پروژه با سرمایه‌گذاری ۳۲۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی و به روش بهره‌برداری، نگهداری و مالکیت (BOO) به مدت ۱۵ سال امروز افتتاح شد.

وی افزود: ظرفیت تولید این آب شیرین کن ۱۰ هزار مترمکعب در شبانه روز است که از ۱۱ حلقه چاه و ۴٫۵ کیلومتر خط انتقال تامین می شود.

فرماندار افزود: روش اجرایی تاسیسات آب شیرین بندرترکمن به صورت فیزیکی انجام می‌شود و حذف باکتری‌ها، ویروس‌ها و دیگر میکروب‌ها با ‘اسمز معکوس’ نیز به میزان صد در صد صورت می‌گیرد.

گزارش تصویری از راه اندازی پروژه آب شیرین کن شهرستان ترکمن

وی با اشاره به ضرورت اجرای این پروژه گفت: استان گلستان دارای موهبتی الهی در برخورداری از منابع متنوع آبی است به نحوی که رودخانه‌های متعددی در آن جریان داشته و از طرفی دیگر دارای سفره آب مهم آزاد و تحت فشار است. با این حال در بخش وسیعی از شمال و شمال غربی بیابانی و فاقد منابع مفید آب به ویژه برای شرب و بهداشت است.

به گفته وی، این تاسیسات در گلستان نقش موثری در تأمین آب شرب مورد نیاز جمعیت ۱۶۰ هزار نفری ساکن در شهرهای سیمین شهر، گمیش تپه، بندرترکمن و حدود ۶۰ روستای این منطقه دارد.

خبرنگار : یاشار نیازی

لینک عضویت در کانال

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۲۵

۱۱ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

30598

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک