برگزاری کورس بهاره در راز و جرگلان به مناسبت عید فطرتورکمن نیوز: مسئول اداره ورزش و جوانان شهرستان رازوجرگلان از برگزاری کورس بهاره به مناسبت عید فطر در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ موسی الرضا رازقی گفت: در تاریخ هفدهم خرداد به مناسبت عید فطر کورس بهاره به مدت یک روز در روستای باغلق در پیست نیمه کاره این روستا با همکاری دهیاری و شورای روستای باغلق , بخشداری مرکزی و اداره ورزش و جوانان این شهرستان برگزار خواهد شد.

وی افزود: این مسابقه به تعداد هشت کورس دارد که در هر کورس هفت راس اسب می تواند شرکت کند.

این مقام مسئول جوایز در نظر گرفته شده برای برندگان اول تا سوم بین دو میلیون تومان تا ۵۰۰ هزار تومان عنوان کرد .

رازقی گفت: این کورس به صورت استانی است و از استان های همچون گلستان , سمنان , خراسان رضوی و همچنین از اصفهان نیز دعوت شده است تا چابکسواران با اسب هایشان شرکت کنند.

وی عنوان کرد : پیش بینی می شود بین ۸۰ تا صد راس اسب در این مسابقه حاضر شوند .

رازقی شرایط مسابقه را پرداخت ۸۰ هزار تومان برای ورودی و داشتن بیمه ورزشی و لباس و تجهیزات کامل مسابقه عنوان کرد .

مسئول ورزش و جوانان همچنین از آماده بودن محل پیست باغلق گفت: برای تهیه آب و نداشتن کم آبی در این محل نیز پیش بینی های لازم صورت گرفته است .

رازقی اضافه کرد : هر سال سه کورس یک روزه بهاره و تابستانه و پاییزه در این شهرستان برگزار می شود که کورس های عروسی های ترکمن نیز جدا و به صورت مردمی برگزار می شود .

وی گفت : پیست اسبدوانی باغلق به مدت بیست سال است که کلنگ زنی شده و تاکنون ۶۰ الی ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که جای تماشاچیان آماده است و فنس کشی نیز شده که برای تکمیل آن دو میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است که از سال گذشته ۵۰۰ میلیون تومان اختصاص یافته و پیمانکار در حال حاضر مشغول به کار است .

گفتنی است : منطقه رازوجرگلان مهد اسب اصیل ترکمن است که در حدود ۴۰۰ تا ۷۰۰ اسب دارد و ۴۰۰ راس اسب اصیل ترکمن میدانی و کورس و مابقی نیز اسب های مادیان و سیلمی و غیره است .

منبع: رحیمی- اترک نیوز

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۲۶

۰۸ خرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

54271

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک