بندر ترکمن-ترکمن نیوز-  فرماندار شهرستان ترکمن ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س)، گفت: کارگاه کسب و کار بانوان با اهداف مشارکت بانوان در عرصه های مختلف زندگی بالاخص کسب و کار در دوره های مختلف برگزار شده و می شود تا بتوانند به ارتقای اقتصاد خانواده کمک کنند و یک زندگی سالم و بانشاط داشته باشند.

1518945460 dsc 0006 300x200 - برگزاری کارگاه کسب و کار بانوان باعث ایجاد خانواده و جامعه سالم و رو به رشد می شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،  به نقل روابط عمومی فرمانداری شهرستان ترکمن؛ الیاس هیوه چی صبح امروز در کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی شغلی و مهارتهاری کسب و کار بانوان شهرستان ترکمن که با حضور جمعی از بانوان شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: امروزه به دلیل هجمه های فرهنگی فرزندان رفاه­ طلب بار آمده و کمتر در راستای کسب مهارت قرار می گیرند در حالی که مهارت آموزی و هنرآموزی در دوران نوجوانی و جوانی اصل است و هم هنر هم مهارت به اقتصاد خانواده کمک کننده است.
هیوه چی با اشاره به اهمیت کسب مهارت گفت: حرفه آموزی و کسب مهارت در عین حال که یک حرفه و هنر است مقدس است و حرمت دارد لذا نباید غفلت کنیم و باید به فرزندان یادآوری کنیم هر کاری که سالم باشد و منجر به تولید و ارتقاء اقتصاد خانواده شود مقدس است لذا همه ذهن و تفکر و اندیشه هایمان را در راستای کارآفرینی و کسب مهارت قرار دهیم.
وی با اشاره به نقش بانوان در حوزه کسب و کار تصریح کرد: بانوان مشارکت های جدی و خوبی در حوزه کار و کارآفرینی دارند و می توانند اعضای خانواده را به حرفه آموزی تشویق کنند.
سرپرست فرمانداری شهرستان افزود: امروزه یکی از عوامل مهم در ایجاد آسیب های اجتماعی و خانواده ها، مشکل اقتصاد خانواده است. اگر اقتصاد خانواده به خوبی نچرخد یا تضعیف شود اعضای خانواده آسیب می بینند و هم به خانواده و هم به جامعه خسران بزرگی وارد می شود بنابراین باید از فرصت هایی که ایجاد می شود استفاده بهینه نمود تا بتوان اقتصاد خانواده را ارتقاء داد.
وی با اشاره به اهمیت برگزاری کارگاه های آموزشی در حوزه کسب و کار تاکید کرد: این کارگاهها باعث می شود با آموختن حرفه و مهارتهای شغلی، خانواده و جامعه ای سالم و رو به رشد و توسعه داشته باشیم.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۴۹

۲۹ بهمن ۱۳۹۶

کد خبر :

12138

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک