بین المللی بهداشت ترکمنستان 300x151 - برگزاری همایش بین‌المللی بهداشت در ترکمنستانترکمن نیوز:  در ساختمان وزارت امور خارجه ترکمنستان همایشی با موضوع «همکاری بین‌المللی ترکمنستان در زمینه بهداشت» برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در این همایش مدیران وزارت امور خارجه، وزارت بهداشت و صنعت پزشکی، نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی و غیره حضور داشتند.

علاوه بر این مقامات وزارت بهداشت بلاروس، دانشگاه‌های بهداشتی بلاروس، آذربایجان و گرجستان در این نشست از طریق فضای مجازی شرکت کردند.

هم‌چنین در جلسه ۶۰ نماینده از۲۰ کشور جهان حضور داشتند.

در این نشست شرکت‌کنندگان اقدامات دولت ترکمنستان و نقش «قربان قلی بردی محمداف» رئیس جمهور این کشور در زمینه بهداشت به ویژه در شرایط گسترش ویروس کرونا ارزیابی کردند.

به نظر شرکت‌کنندگان دولت ترکمنستان تمام توصیه‌های سازمان‌های بین‌المللی را رعایت کرده و به موفقیت‌های جدی در زمینه بهداشت رسیده است و از برنامه‌های جهانی ضدکرونا حمایت می‌کند.

علاوه بر این «عشق آباد» بر راه‌اندازی مجدد سیستم‌های حمل‌ونقلی و ترانزیتی بین‌المللی در شرایط فوق‌العاده تأکید می‌کند.

ترکمنستان موفق به جلوگیری از ورود کرونا به این کشور شده است.

معاون وزیر بهداشت بلاروس، کارشناسان آذربایجان و گرجستان اقدامات عشق آباد در شرایط اپیدمی را مؤثر دانستند.

در این جلسه طرفین درباره ایجاد مکانیزم‌های بین‌المللی برای حل چنین بحرانی  تبادل نظر کردند و تقویت سیستم‌های بهداشتی را بخشی از برنامه توسعه پایدار دانستند.

این در حالی است که تاکنون در ترکمنستان موارد کرونا ثبت نشده است و کارشناسان سازمان جهانی بهداشت این اطلاعات را تأیید کردند.

در این کشور محدودیت‌ها برای تردد بین استان‌ها و قرنطینه در شهر «ترکمن آباد» برای مسافران وضع شد.

در این مدت در ترکمنستان چندین مراسم‌ عمومی مانند روز جهانی بهداشت و جشن پیروزی در جنگ جهانی دوم با حضور تعداد بسیاری از شهروندان برگزار شده است.

در حال حاضر دولت ترکمنستان تأکید بر بازسازی زیرساخت‌های تجاری بین‌المللی و تقویت اقتصاد منطقه‌ای می‌کند.

 

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
http://turkmensnews.com
منبع:farsnews

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۵۶

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75059

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک