برگزاری همایش بزرگداشت مختومقلی فراغی در بجنوردتورکمن نیوز: معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از برگزاری همایش مختومقلی فراغی از شاعران فرهیخته و شهیر قوم ترکمن، عصر امروز در بجنورد خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی، رضا رضایی با اعلام این خبر افزود: این همایش امروز چهارشنبه ساعت ٢٠ در محل تالار حافظ بجنورد با حضور، مسئولان، شاعران و اهالی فرهنگ و ادب استان برگزار خواهد شد.

وی، اظهار کرد: شعرخوانی(اشعارعارف و شاعرنامدارترکمن، مختومقلی فراغی)، اجرای زنده موسیقی با محوریت موسیقی ترکمن، سخنرانی محققان و پژوهشگران با موضوع تاثیر شخصیت مختومقلی در فرهنگ اقوام از جمله برنامه های این همایش به شمار می رود .

مختومقلی فراغی در سال ۱۱۰۲ هجری شمسی در روستای حاجی‌قوشان در شمال شرق گنبد کاووس به دنیا آمد و در سال ١٨٠٧ دار فانی را وداع گفت، وی شاعر ترکمن است که از بزرگترین شاعران زبان ترکمنی و یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های مردم ترکمن به‌شمار می‌آید وی در اشعار خود بیشتر به مسایل دینی، مذهبی و اجتماعی می‌پرداخت.

746076 orig 211x300 - برگزاری همایش بزرگداشت مختومقلی فراغی در بجنورد

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۴۱

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52540

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک