برگزاری همایش استانی « قرآنیان» با حضور قاریان ممتاز کشوری و بین‌المللی در گنبدکاووستورکمن نیوز: امام جمعه شهرستان گنبدکاووس در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان گفت: فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری و بیانیه گام دوم انقلاب در مقابل ترویج سبک زندگی غربی و سند ۲۰۳۰ است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام محمود ترابی با بیان اینکه وظیفه سنگینی در گام دوم انقلاب برعهده آموزش و پرورش قرار دارد، اظهار کرد: مسئولان این بخش باید مراقب باشند تا براساس سند ۲۰۳۰ در کشور برای دشمن سرباز تربیت نکنند. نباید با دستاورد خون شهدا علیه شهدا سرباز تربیت کنیم.

امام جمعه گنبدکاووس با اشاره به اینکه انقلابی ماندن مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی است، بیان داشت: مهمترین دستاورد ما در گام نخست انقلاب، انقلابی ماندن مردم بود و در گام دوم نیز باید انقلابی بمانیم و درست و بهنگام عمل کنیم.

وی با تأکید بر وفاداری به آرمان‎های انقلاب در گام دوم گفت: افتخار به گذشته و وفاداری به آرمان‌های انقلاب از نکته‌های ضروری در گام دوم است.

ترابی در بخش دیگر سخنانش به برگزاری همایش استانی قرآنیان به میزبانی گنبدکاووس اشاره کرد و افزود: این همایش شانزدهم ماه مبارک رمضان با حضور قاریان ممتاز کشوری و بین‌المللی برگزار می‌شود.

رضا شجاعی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گنبدکاووس نیز اظهارداشت: بیانیه دوم انقلاب فراتر از یک بیانیه بوده و نقشه راه دهه پنجم است. باید در این نقشه برنامه‌های عملیاتی، راهبردی و راهکاری دیده شود.

رضا یازرلو، رئیس دانشگاه پیام نور گنبدکاووس اظهارداشت: با توجه به تاکید ویژه رهبر معظم انقلاب به نیروهای جوان انقلابی، باید آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها برنامه‌های مستمر و منظمی برای تحقق این بیانیه داشته باشند. نشست‌های مشترک و عمل‌گرا بین حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها و مدارس می‌تواند در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب نقش موثری داشته باشد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۰۶

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

53324

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک