سالروز ثبت جهانی گنبدقابوسگنبدکاووستورکمن نیوز شهردار گنبدکاووس گفت: هفتمین جشن بزرگداشت سالروز ثبت جهانی گنبدقابوس این شهر همزمان با ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر، پنجشنبه هفته جاری در جوار این بنای ارزشمند تاریخی برگزار می شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛منصور طعنه گنبدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: این جشن با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری با حضور گروه‌های مختلف هنری و موسیقی شامگاه پنجشنبه ۱۳ تیرماه جاری در جوار بلندترین گنبد آجری جهان برگزار می‌شود که از همه شهروندان برای شرکت در این جشن دعوت می‌شود.

وی یادآور افزود: شهرداری گنبدکاووس از زمان ثبت جهانی گنبد قابوس در فهرست آثار تاریخی توسط سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) در روز ۱۰ تیرماه ۱۳۹۱ هجری شمسی، هر ساله مراسم جشنی را در جوار این میراث ارزشمند و شاهکار معماری اسلامی برگزار می‌کند.

طعنه گنبدی اضافه کرد: سالروز ثبت جهانی گنبد قابوس در فهرست آثار یونسکو به پیشنهاد اعضای شورای اسلامی این شهر و تصویب در شورای اداری این شهرستان، به روز گنبدکاووس نامگذاری شده است.

وی گفت: همزمان با برگزاری هفتمین جشن بزرگداشت سالروز ثبت جهانی گنبد قابوس، مراسم سومین دوره قرعه کشی و اهدای ۵۰ دستگاه دوچرخه به شهروندان خوش حساب این شهر که عوارض نوسازی سال ۹۷ و سایر مطالبات خود به شهرداری را پرداخت کردند، نیز برگزار می‌شود.

شهردار گنبدکاووس ادامه داد: اهدای دوچرخه به شهروندان خوش حساب در راستای ترویج فرهنگ دوچرخه سواری و نیز توجه به نشاط و سلامتی آنان انجام می‌شود و شهرداری بخشی از فضای بوستان‌های بزرگ شهری را برای دوچرخه سواری شهروندان اختصاص خواهد داد.

طعنه گنبدی گفت: اکنون بخشی از بوستان مادر گنبدکاووس بطول ۱۲۰۰ متر ویژه دوچرخه سواری اختصاص یافته و با تکمیل دو جاده سلامت در حاشیه رودخانه گرگانرود و بلوار شهید صیاد شیرازی (کمربندی) قستمی از فضای این جاده‌ها نیز برای دوچرخه سواری پیش بینی می‌شود.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۳۰

۱۱ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

56609

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک