نفت و گاز ترکمنستان 300x204 - برگزاری نمایشگاه "نفت و گاز ترکمنستان" در دوبیترکمن نیوز: شرکت دولتی «ترکمن گاز» در چارچوب نمایشگاه «نفت و گاز ترکمنستان» در شهر «دوبی» پروژه خط لوله انتقال گاز «تاپی» را معرفی می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از فارس در بیشکک، شرکت دولتی «ترکمن گاز» در چارچوب نمایشگاه «نفت و گاز ترکمنستان» که قرار است در تاریخ ۲۵ فوریه سال جاری در شهر «دوبی» برگزار شود پروژه خط لوله انتقال گاز «تاپی» را معرفی می‌کند.

دولت ترکمنستان خواهان جذب سرمایه گذاران برای حضور در پروسه استخراج گاز در یکی از بزرگترین مخزن‌های گازی جهان موسوم به «گلکنیش» و استفاده گاز آن برای صادرات به افغانستان، پاکستان و هند است.

در این نمایشگاه بیش از ۲۰۰ نماینده از ۸۰ شرکت و نهاد دولتی از ۲۰ کشور جهان شرکت خواهند کرد و در قالب آن مذاکرات دوجانبه با سرمایه گذاران نیز برگزار می‌شود.

همچنین در اجلاس عمومی دیگر برنامه‌های ترکمنستان در زمینه تولید انرژی از جمله اسختراج نفت و گاز از مخزن‌های واقع در سواحل دریای «خزر» نیز معرفی می‌شود.

شرکت‌های ترکمن گاز و ترکمن نفت میزبانان این مراسم بین‌المللی هستند.

تاپی پروژه لوله انتقال گاز ترکمنستان- افغانستان– پاکستان- هند با قابلیت انتقال ۳۳ میلیارد متر مکعب گاز است.

ساخت لوله در قلمروی ترکمنستان در سال ۲۰۱۵ آغاز شد اما پروژه در افغانستان و پاکستان به دلیل تشدید مسائل امنیتی و فساد مالی به تعویق افتاد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۲۷

۱۶ بهمن ۱۳۹۸

کد خبر :

69236

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک