برگزاری مسابقه کتابخوانی سوادآموزان گنبدی به مناسبت دهه فجراخبار آموزش و پرورش- تورکمن نیوز رئیس اداره سوادآموزی گنبدکاووس گفت: این مسابقه در پنج حوزه شهری و روستایی شهرستان در شهر گنبدکاووس و روستاهای کرند، حاجیلرقلعه سلطانعلی و آق آباد با شرکت ۴۷۰ نفر از سوادآموزان دوره انتقال برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ به نقل از ایرنا، حاجی قربان شیری قابوس اظهار کرد: این مسابقه در پنج حوزه شهری و روستایی شهرستان در شهر گنبدکاووس و روستاهای کرند، حاجیلرقلعه سلطانعلی و آق آباد با شرکت ۴۷۰ نفر از سوادآموزان دوره انتقال برگزار شد.
شیری قابوس، گسترش و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان سوادآموزان و همچنین تقویت و مهارت خواندن و نوشتن و کاربست آن در زندگی را از جمله اهداف برگزاری مسابقه کتابخوانی در بین سوادآموزان ذکر کرد.
وی با بیان اینکه این مسابقه با محوریت کتاب ‘حمایت از کالای ساخت ایران‘ از انتشارات سازمان نهضت سوادآموزی برگزار می شود، از توزیع آن بین سوادآموزان در یک ماه گذشته و نیز برگزاری جلسه توجیهی مسابقه برای آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی خبر داد.
رئیس اداره سوادآموزی گنبدکاووس با بیان اینکه به نفرات برگزیده این مسابقه جوایزی اهدا می شود، افزود: مسابقات کتابخوانی همه ساله برای سوادآموزان دوره انتقال برگزار می شود و پارسال نیز این مسابقه با موضوع ‘داستان یک زندگی’ برگزار شده بود.
آموزش های نهضت سوادآموزی در سه دوره ‘سوادآموزی، تحکیم و انتقال ‘ انجام می شود و دوره انتقال معادل ششم ابتدایی آموزش های رسمی در آموزش و پرورش است.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۰۲

۱۷ بهمن ۱۳۹۷

کد خبر :

44999

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک