معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووساخبار گنبدکاووس– ترکمن نیوز- معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: مسابقات جهانی والیبال نشسته در تیرماه سال ۹۸ در ایران برگزار می‌شود که با توجه به اینکه بازیکن‌های تیم ملی کشورمان از گنبدکاووس هستند این مسابقات به میزبانی گنبدکاووس برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، عبدالقدیر کریمی در نشست با بانوان فعال و نخبه این شهرستان اظهارداشت: مسابقات جام جهانی والیبال نشسته برای نخستین بار در گنبدکاووس برگزار می‌شود و مسئولان شهری به ویژه شهرداری و شورای شهر باید از این فرصت استفاده کرده و شهر گنبدکاووس را آماده برگزاری این مسابقات کنند.

وی افزود: زیباسازی منظر شهری و میادین شهر گنبدکاووس با توجه به اثر جهانی آجری گنبد قابوس باید تغییر یابد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس بیان داشت: گنبدکاووس در دی ماه امسال میزبان مسابقات کشوری بدمینتون است و این نشان دهنده وجود استعدادهای ورزشی این شهرستان در رشته‌های مختلف است.

وی ادامه داد: حدود ۵۰ درصد جمعیت شهرستان را بانوان تشکیل می‌دهند و باید توزیع امکانات و اعتبارات برای حوزه بانوان نیز به صورت متوازن انجام شود.

کریمی با اشاره به اینکه تسهیلات خوبی در حوزه روستایی و عشایری پرداخت شده است، گفت: شهرستان گنبدکاووس به لحاظ پرداخت تسهیلات روستایی رتبه دوم و ایجاد اشتغال رتبه نخست در استان را دارد و اولویت ما در حوزه اشتغال و پرداخت تسهیلات بانوان و جوانان نخبه است.

وی یادآور شد: بنا داریم با همکاری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گلستان پایانه تخصصی صادرات شهرستان، مرکز فروش محصولات خانگی بانوان و بازارچه دائمی صنایع دستی را در این شهرستان راه‌اندازی کنیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس ابراز کرد: جلسات بانوان به صورت منظم و مستمر با هدف رفع بخش اعظم مشکلات این حوزه برگزار می‌شود و در جلسات آینده تلاش می‌کنیم تا از ظرفیت مدیران دستگاه اجرایی مرتبط با حوزه کارآفرینی، اشتغال و برخی مدیران دستگاه‌های خدماتی برای پاسخگویی به نیازها و مشکلات حوزه بانوان دعوت شود.

وی شیوع سرطان در شرق گلستان را با توجه به اقلیم خاص منطقه بالا اعلام و خاطرنشان کرد: پیگیر تجهیز بیمارستان گنبدکاووس به دستگاه‌های آنژیوگرافی، سی‌تی‌اسکن و ام‌آر‌آی با تعرفه دولتی هستیم و در روزهای گذشته حاج محمد شهرکی به عنوان رئیس مجمع خیرین شهرستان گنبدکاووس انتخاب شد.

کریمی گفت: با ساختار جدید در حوزه مجمع خیرین سلامت شهرستان کمک‌های خوبی به حوزه بهداشت و درمان شهرستان می‌شود.

 

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

منبع: tasnimnews.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۰۶

۲۰ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

41726

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک