بخش دوم مصاحبه با دبیر هیات سوارکاری گلستان:

ایگدری دبیر هیات سوارکاری استان گلستان 1024x640 - برگزاری مسابقات اسبدوانی پاییز 99 گنبدکاووس بدون تماشاگر و به صورت پخش زنده است+فیلم مصاحبهترکمن نیوز: دبیر هیات سوارکاری استان گلستان گفت: لازمه ترویج و توسعه پرورش اسب اصیل ترکمن برگزاری مسابقات زیبایی اسب در جای جای کشور و شهرستان ها و استان های مختلف است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ حکیم ایگدری در حاشیه برگزاری مسابقات زیبایی اسب در شهرستان علی آباد به خبرنگار ترکمن نیوز  اظهار کرد: هیات سوارکاری شهرستان علی آباد متقاضی برگزاری این مسابقات بود و چون در تقویم فدراسیون برای شهر دیگری پیش بینی و برنامه ریزی نشده بود با این درخواست موافقت و همانطور که شاهد بودیم با کیفیت بسیار عالی در ورزشگاه شهید علی آباد برگزار شد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اعتراض شبکه های اجتماعی و رسانه های محلی شهرستان گنبدکاووس که چرا این مسابقات در پایتخت سوارکاری ایران برگزار نشده خاطرنشان کرد: اعتراضات را من هم شنیدم، اما بسیار باعث تعجب است؛ چرا که یکی از راه های رشد و توسعه رشته پرورش اسب ترکمن و معرفی آن به جهانیان برگزاری این گونه مسابقات در جای جای کشور است.

دبیر هیات سوارکاری در ادامه گفت: در جریان برگزاری مسابقات اسبدوانی فصل پاییز ۱۳۹۹ گنبدکاووس هستم، رئیس هیات سوارکاری شهرستان نیز پیگیر موضوع است و این دوره از مسابقات همانند شهرستان های دیگر بدون تماشاگر و به صورت پخش زنده تلویزیونی و اینترنتی برگزار خواهد بود.

ایگدری تصریح کرد: جا دارد از مردم فهیم و با فرهنگ استان گلستان قدردانی و تشکر کنیم که علی رغم اینکه مسابقات اسبدوانی بدون تماشاگر کیفیت لازم و اون شور و اشتیاق حضور عاشقان اسب و اسبدوانی را ندارد اما به دلیل شیوع کرونا همگی رعایت کرده و با مدیریت برگزاری مسابقات همکاری داشتند و این مسابقات تاکنون در شهرستان های بندرترکمن و آق قلا بدون تماشاگر به خوبی برگزار شده است.

وی در خاتمه گفت: از تماشاگران فهیم و با فرهنگ اسبدوانی گنبدکاووس نیز انتظار می رود برای رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری مسابقات اسبدوانی این شهرستان که از هفته دوم آبان ماه آغاز خواهد شد همکاری لازم را داشته باشند و از شبکه های تلویزیونی مسابقات را دنبال کرده و از طریق اینترنت در مسابقات مشارکت داشته باشند.

گزارش از: یاشار نیازی

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۱۵

۱۲ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

83746

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک