سید مناف هاشمی استاندار گلستان در دویست و هشتاد و پنجمین همایش تولد مختومقلی فراغیمراسم و بزرگداشت-ترکمن نیوز-  استاندار گلستان گفت: برگزاری مراسم بزرگداشت مختومقلی فراغی به تعمیق وحدت و وفاق اقوام و مذاهب کمک می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  سیدمناف هاشمی عصر پنجشنبه درمراسم نکوداشت دویست و هشتاد و پنجمین سالروز تولد مختومقلی فراغی شاعر و عارف بزرگ ترکمن در محل مزار وی در آق تقای در شرق استان گلستان افزود: در استان گلستان اقوام و مذاهب مختلف با وحدت درکنار هم زندگی می کند که نتیجه این وحدت و همدلی، اقتدار جمهوری اسلامی است.
وی به محرومیت های گلستان نیز اشاره کرد و گفت: این استان با وجود ویژگی های مثبت خود اما به دلیل کم توجهی در سال های گذشته در حوزه های گردشگری، صنعت، معدن و کشاورزی از توسعه عقب مانده است.
هاشمی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به جبران عقب ماندگی های گلستان داشته و دارد تا توسعه متوازن دراین استان برقرار شود.
استاندار گلستان ادامه داد: البته دولت برای توسعه متوازن نیاز به مشارکت مردم و سرمایه گذران دارد زیرا اعتبارات هفت تا ۱۰ هزار میلیارد ریال کفاف توسعه این استان را نمی دهد.
هاشمی افزود: در هفت ماه گذشته سرمایه گذاری های خوبی توسط مردم استان بویژه شرق آن به مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال صورت گرفته است.
وی گفت: در شرایط سخت امروز کشور، دولت بدون تردید به مشارکت مردم اقوام و مذاهب نیاز دارد و این مشارکت به وحدت و اقتدار ملی کمک می کند.
هاشمی به خروج آمریکا از برجام نیز اشاره کرد و گفت: این خروج باعث افتخار جمهوری اسلامی است و ما باید با حمایت جدی از کالای ایرانی و تولیدات داخلی به اقتدار ملی جمهوری اسلامی کمک کنیم.

سید مناف هاشمی استاندار گلستان در دویست و هشتاد و پنجمین همایش تولد مختومقلی فراغی سید مناف هاشمی استاندار گلستان در دویست و هشتاد و پنجمین همایش تولد مختومقلی فراغی

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

لینک عضویت در کانال تلگرامی

https://t.me/ITNAnews

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۳۸

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

کد خبر :

18761

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک