خمینی ترکنستان 300x206 - برگزاری سالگرد رحلت امام خمینی(ره) در عشق‌آبادترکمن نیوز: معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور ، ضمن برشمردن صفات برجسته امام راحل(ره) در زندگی سیاسی و نیز شخصی ایشان گفت: حضرت امام (ره) با تحولی که در پایان قرن بیستم ایجاد کردند، پایه‌گذار نظمی جدید در جهان شدند که صحنه بین المللی را کاملا تغییر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  بهرام طاهری اظهار داشت:  تاثیر گذاری امام (ره) از آنجا ناشی می‌شد که ایشان دارای شخصیتی کامل و برخوردار از صفات متعدد اخلاقی و معنوی بود، شخصیتی که حتی ناظران و اندیشمندان فراوان خارج از ایران مانند “میشل فوکو” مکررا درباره آن نوشته وگفته اند.

معاون سفیر کشورمان تصریح کرد: خصوصیات فردی ایشان نیز بسیار قابل توجه بوده است. نظم و انضباط فردی و پاکیزگی و خوش اخلاقی با خانواده و بسیاری صفات برجسته دیگر این شخصیت بزرگ را الگویی برای تمامی انسان هایی ساخته است که می خواهند امروز در قرن بیست و یکم با نمونه یک انسان الهی آشنا شده و از زندگی او درس بگیرند.

رضا خانیان رایزن فرهنگی سفارت کشورمان در ترکمنستان نیز در این مراسم با ذکر خاطراتی از مراسم تشییع امام راحل(ره)، به دلدادگی مردم ایران به آن رهبر فرزانه اشاره کرد و گفت: مردم ایران در ۱۴ خرداد و در ادای احترام به حضرت امام صحنه هایی به یاد ماندنی در اندازه یک رویداد تاریخی را رقم زدند.

وی افزود: ۱۴ خرداد علاوه بر خاطره ارتحال امام راحل(ره)، سالروز آغاز رهبری مقام معظم رهبری آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) نیز هست. رهبری که اکنون ۳۱ سال است پرچم عزت و خودباوری ایران و اسلام را با سربلندی همچنان در اهتزاز نگاه داشته و تحسین دوستان و دشمنان انقلاب اسلامی را برانگیخته است.

در این مراسم همچنین اشعاری در وصف امام راحل(ره) و سوگ دلدادگان آن رهبر بزرگ خوانده شد و شرکت کنندگان با مرور خاطرات خود، یاد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را گرامی داشتند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۴۸

۱۷ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

76716

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک