به همت رايزنی فرهنگی ایران در عشق‌آباد:

دومين دوره آموزشی آشنايی با توسعه تجارت ایران و ترکمنستاناخبار بین الملل– ترکمن نیوز- در ادامه برگزاری نشست‌های تخصصی «ايران‌شناسی» در رايزنی فرهنگی کشورمان در عشق‌آباد، دومين دوره آموزشی آشنايی با توسعه تجارت ایران و ترکمنستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به منظور آشنایی معلمان، كارشناسان و كارمندان تركمن كه با شركت‌هاي ايراني همكاري مي‌كنند و همچنين فارسی‌آموزان عالی این مرکز، دومين دوره آموزشی آشنايی با توسعه تجارت ایران و ترکمنستان (۲ آبان‌ماه) در رايزنی فرهنگی کشورمان در عشق‌آباد ترکمنستان برگزار شد.

محمدجواد ابوالقاسمی، رایزن فرهنگی کشورمان در عشق‌آباد بر ضرورت معرفی توانمندی‌های ایران به کشور دوست و برادر ترکمنستان تأکید کرد و گفت: بايد تلاش كنيم تا آموزش‌‎های ایران به اقتصاد و بازار نزديك شود و فارسي‌آموزان در آينده بتوانند در بخش‌های اقتصادی و تجاری نيز فعال شوند.

رحمت‌الله خرمالی، رایزن بازرگانی سفارت ایران در ترکمنستان با تأکید بر لزوم تربیت فارسی‌آموزان موردنیاز بخش بازرگانی و تقویت روابط تجاریاظهار کرد: فارسی‌آموزان ترکمن می‌توانند کمک فراوانی در امر توسعه تجارت و بازاریابی دو کشور کنند.

وی شاخص‌های کلی اقتصادی ایران را معرفی و توانمندی‌های صنعتی، بازرگانی، توریستی کشور را معرفی کرد و از برگزاری پانزدهمین نمایشگاه اختصاصی ایران در اسفندماه ۱۳۹۷ خبر داد.

بنابر اعلام این خبر، نخستین دوره آموزشی آشنايی با توسعه تجارت ایران و ترکمنستان در فصل بهار امسال در محل رایزنی فرهنگی ایران در عشق‌آباد برگزار و دوره سوم نیز در آینده برگزار خواهد شد.

 

منبع: icro.ir

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۰۶

۰۵ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

38679

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک