گلستان,جشنواره موسیقی ترکمن,آوای ارادتگلستان-ترکمن نیوز-  مدیرکل فرهنگ و ارشاد گلستان از برپایی جشنواره موسیقی ترکمنی آوای ارادت خبر داد و گفت: با توجه به ظرفیت‌های موسیقی فولکلور در استان، جشنواره موسیقی ترکمنی با همکاری بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)و فرهنگ و ارشاد گلستان در مرداد ماه سال برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، عادله کشمیری با تبریک فرارسیدن دهه کرامت اظهار داشت: این جشنواره با محوریت ارادت مردم قوم ترکمن به اهل بیت(ع) و به ویژه امام رضا(ع) است و در ۳ شهر استان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به بخش‌های مختلف این جشنواره ، خاطر نشان کرد: اجرای موسیقی برپایه اشعارترکمنی درباره اهل بیت(ع)، اجرای برنامه شعرخوانی و ارائه پژوهش بر مبنای ارادت ترکمن ها به خاندان عصمت و طهارت از جمله بخش‌های این رخداد فرهنگی، هنری و ارزشی به شمار می‌آید.

کشمیری خاطر نشان کرد: جشنواره موسیقی ترکمنی آوای ارادت در سه شهرستان ترکمن نشین استان گلستان برگزار می شود و امیدواریم نشاط حاصل از این برنامه‌ها بتواند شادی عمومی را در جامعه ایجاد کند و گامی موثر در تداوم و افزایش وحدت اقوام در استان بردارد.

وی اظهار داشت: نخستین روز این جشنواره سوم مرداد ماه در شهرستان گمیشان برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان شهرستان مراوه تپه را به عنوان میزبان در روز دوم جشنواره اعلام کرد و ادامه داد: آخرین روز جشنواره در تاریخ ۵ مرداد ماه به میزبانی شهرستان گنبدکاووس خواهد بود.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۳۲

۲۷ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

28158

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک