برگزاری بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در استان گلستانفرهنگی- ترکمن نیوز- جانشین امور جشنواره و جانشین مدیرکل کانون پرورش فکر کودکان و نوجوانان استان گلستان از برگزاری بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی خبر داد و گفت: مهلت ارسال آثار به این جشنواره ۲۵ شهریور ماه است.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، آمنه سادات حسینی از برگزاری یک رویداد بزرگ بین‌المللی در عرصه دنیای کودک و نوجوان خبر داد نوجوان خبر داد و اظهار داشت: بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه گویی در استان گلستان برگزار می‌شود.

وی افزود: بیست و یکمین جشنواره بین المللی “قصه‌گویی” با شعار”خوب زندگی کردن، تمرین می‌خواهد”خواهد بود که در ۳ بخش عمومی، تخصصی و علمی برگزار می‌شود.

حسینی تصریح کرد: در بخش عمومی ، قصه‌هایی ۹۰ ثانیه در قالب فیلم، در بخش تخصصی، قصه‌گویی کلاسیک و قصه‌گویی خلاق و در بخش علمی نیز مقالات رسیده به این جشنواره مورد ارزیابی و به نمایشگاه گذاشته خواهد شد.

جانشین مدیرکل کانون پرورش فکر کودکان و نوجوانان استان گلستان در ادامه گفت: برترین آثار انتخاب شده از سوی داوران از طریق رسانه‌های دیداری و شنیداری منتشر و در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

وی عنوان کرد: مهلت ارسال آثار چکیده مقالات به این جشنواره ۲۵ شهریور ماه سال‌جاری است و براساس جدول زمان‌بندی شده، اعلام نتایج ۵ مهره ماه خواهد بود.

حسینی تصریح کرد: شرکت‌کنندگان بخش عمومی به صورت آزاد می‌توانند در این جشنواره حضور پیدا کنند و در بخش ملی نیز، دختران و پسران ۱۴ تا ۱۸ سال، زنان و مردان ۱۸ سال به بالا و مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها را شامل می‌شود.

جانشین مدیر کل کانون پرورش فکر کودکان و نوجوانان استان گلستان اظهار کرد: در استان گلستان بیش از ۲۵ مرکز ثابت، ۹ واحد سیار و ۲ واحد پستی در عرصه فعالیت‌های فرهنگی و هنری در راستای دنیای کودکان و نوجوانان دراستان در حال فعالیت هستند که در طول سال برای کودکان تا ۱۷ خدمات ارائه خواهد کرد.

وی در پاسخ به این سوال که هدف از برگزاری این جشنواره بین‌المللی چیست، اظهار کرد: هدف از برگزاری این جشنواره بین‌المللی زنده نگاه داشتن پیشینه تاریخی و فرهنگ اقوام و همچنین ترویج فرهنگ قصه‌گویی به عنوان یک ابزار ارتباطی و فرهنگی در جامعه است.

حسینی تصریح کرد: این جشنواره در ۴ بخش استانی، منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود که در استان گلستان بخش استانی این جشنواره در تاریخ ۱۷ و ۱۸ مهر ماه همزمان با هفته کودک انجام می‌شود.

وی با بیان این که آیین اختتامیه این جشنواره بین‌المللی شب یلدای سال جاری است، خاطر نشان کرد: در سال گذشته، ۱۳۰ نفر شرکت کننده در این جشنواره حضور داشتند که از این بین ۳۲ نفر به مرحله استانی و ۵ نفر به مرحله منطقه‌ای راه پیدا کرده بودند.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: tasnimnews.com

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۳۳

۱۲ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

34657

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک