برنامه اولین روز از نخستین جشنواره موسیقی ترکمن آوای ارادت در شهرستان گمیشان برگزار شداخبار فرهنگی- ترکمن نیوز- اولین روز از نخستین جشنواره موسیقی ترکمن آوای ارادت به میزبانی گمیشان با استقبال خوب مردم آن شهرستان در عصر روز چهارشنبه ۳ مردادماه ۹۷ برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، در ابتدای این جشنواره امیر شیرتوماج فرماندار گمیشان با اشاره به نقش و جایگاه موسیقی در فرهنگ ترکمن ، تصریح کرد: ترکمن‌ها به ائمه اطهار و اولاد پیامبر اکرم محبت و ارادت دارند.

در ادامه برنامه نخستین روز از جشنواره موسیقی آوای ارادت ،گروه‌های موسیقی “بابا قنبر” ، “مختوم قلی” ، “مرحوم صبوحی” ، “آیراتین ” و تک‌نوازی و اجرا با سازهای ابداعی توسط “مخی ایری” هنرنمایی نمودند که مورد استقبال گرم مردم گمیشان قرار گرفت.

شعرخوانی و ارائه مطالب پژوهشی درباره موسیقی و ارادت ترکمن‌ها به ائمه اطهار و اهدا لوح تقدیر به شرکت‌کنندگان از دیگر برنامه‌های اجراشده در نخستین روز از جشنواره آوای ارادت در شهرستان گمیشان بود.

شایان‌ گفتن است دومین روز از جشنواره موسیقی ترکمن آوای ارادت امروز پنج شنبه ۴ مردادماه ۱۳۹۷ در پارک شهر مراوه تپه برگزار می شوذ.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

منبع: turkmensesi.net

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۵۷

۰۴ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

29390

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک